Обама: застосування військових методів для досягнення миру є неминучим

Обама відзначив, що ненасильницькі методи були безсилі перед фашистським режимом Адольфа Гітлера.

Застосування військових методів для досягнення миру і безпеки іноді є неминучим і виправданим, заявив президент США Барак Обама, виступаючи з промовою після вручення йому Нобелівської премії миру. Обама відзначив, що ненасильницькі методи були безсилі перед фашистським режимом Адольфа Гітлера, рівним чином неможливо переговорами змусити "Аль-Каїду" скласти зброю.

За словами президента США, люди повинні прийняти "важку істину", що насильство не може бути повністю викоренине і держави іноді вимушені удаватися до методу війни для захисту своїх громадян від недружніх режимів і терористичних рухів.

Приймаючи Нобелівську премію миру, Обама визнав особливу іронію в тому, що ця нагорода присуджена лідерові держави, яка одночасно веде дві війни, - в Іраку і Афганістані. Проте новоспечений нобелівський лауреат підкреслив, що забезпечення національної безпеки і захист американських громадян - його прямий конституційний обов'язок. "Теза про те, що застосування сили іноді необхідне, - це не заклик до цинізму, це дань історичної реальності", - заявив Обама. Разом з тим він підкреслив, що існують альтернативні методи вирішення глобальних проблем. За рахунок дипломатичних зусиль і жорстких санкцій можна протистояти таким режимам, як іранський або північнокорейський, вказав президент США.

Нобелівська премія миру була присуджена Обамі 9 жовтня за "надзвичайні зусилля в зміцненні міжнародної дипломатії і співпраці між націями". Рішення Нобелівського комітету виявилося для всіх повним сюрпризом, оскільки Обама, на загальну думку, ще не встиг зробити нічого видатного на терені миротворця.

Як відзначають спостерігачі, вручення Обамі Премії миру проходить на фоні вельми "пікантних" обставин - зовсім недавно глава Білого дому оголосив про збільшення американського військового контингенту в Афганістані ще на 30 тис. солдатів.

Читайте також:

Бараку Обамі вручили Нобелівську премію миру

Обама образив норвезького короля

Вручення Премії миру Обамі обійшлося Норвегії в 11 млн євро

Американці вважають, що Обама не гідний Нобелівської премії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: