Обама засумнівався в сенсаційності "секретних" документів на Wikileaks

Барак Обама висловив заклопотаність появою на сайті Wikileaks секретних військових документів, проте підкреслив, що не бачить в опублікованих матеріалах нічого нового.

Президент США Барак Обама заявив, що документи про війну в Афганістані, опубліковані сайтом Wikileaks, не повідомляють, по суті, нічого нового.

"Хоча я стурбований оприлюдненням секретної інформації про воєнні дії, яка потенційно здатна заподіяти шкоду приватним особам і діяльності військових, реальність така, що в цих документах немає тем, які б не порушувались під час громадських обговорень ситуації в Афганістані", - заявив глава Білого дому .

Обама також відзначив, що протягом семи років американської адміністрації не вдавалося розробити стратегію, яка б дозволяла подолати загрозу тероризму, що виходить з Афганістану. Однак, за словами 44-го президента США, його кабінет запропонував на розсуд конгресу принципово нову концепцію.

Обама висловив надію на те, що Палата представників услід за Сенатом схвалить законопроект про фінансування, що дозволить військовим "отримати необхідні ресурси".

Як повідомлялося, більше 90 тисяч секретних американських документів, присвячених афганському конфлікту, були опубліковані на сайті Wikileaks 26 липня. Витік даних став матеріалом для серії заміток в деяких ЗМІ.

Журналісти дізналися про факти помилок військових, в результаті яких гинули мирні афганці, а також про те, що американські і британські військові всерйоз підозрюють Пакистан і Іран в допомозі Талібану.

Крім того, сьогодні британські ЗМІ повідомили, що в секретних документах, опублікованих WikiLeaks, сказано, що в 2006 році терорист номер один Усама бен Ладен відвідував збори в селах на кордоні між Афганістаном і Пакистаном і іноземні військові про це знали.

Читайте також:

В секретних документах Wikileaks виявили слід бен Ладена

Wikileaks пообіцяв опублікувати тисячі нових секретних документів про Афганістан

Секретні матеріали: НАТО програє війну в Афганістані

ВідеоОбама засумнівався в сенсаційності "секретних" документів на Wikileaks

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: