Обама заявив про ослаблення "Аль-Каїди" і "Талібану" в Афганістані

Президент США у своїй доповіді відзвітував про результати військової кампанії в Афганістані.

Барак Обама заявив про істотне ослаблення позицій "Аль-Каїди" і руху "Талібан" завдяки посиленню військового контингенту США в Афганістані. Про це говориться у його доповіді. Адміністрація президент США провела детальний аналіз нової стратегії щодо Афганістану, що припускає короткочасне збільшення військового контингенту перед наступним виведенням американських військ з країни.

Як стверджує Обама, прогрес особливо помітний у боротьбі з талібами на підконтрольних їм територіях в провінціях Кандагар і Гельманд. Завдяки збільшенню чисельності коаліційних сил "Талібан" втратив колишній вплив у цих регіонах, внаслідок чого кількість співчуваючих руху також скоротилася. Тим не менш, відзначає Обама, успіх у боротьбі з талібами "крихкий", тому афганської коаліції не слід зупинятися на досягнутому.

Обама впевнений, що керівництво терористичної мережі "Аль-Каїда" більше не відчуває себе настільки комфортно, ховаючись на території Пакистану. За інформацією президента США, терористичні лідери знаходяться під постійним тиском з боку пакистанських та американських спецслужб і насилу можуть управляти діяльністю мережі.

У той же час в доповіді глави держави підкреслюється, що США як і раніше залишаються головною метою терористів, а саме "Аль-Каїди". У зв'язку з цим борцям з тероризмом необхідно зосередити свої зусилля на ліквідації терористичних лідерів і баз мережі.

Нарешті, в доповіді Обами підтверджуються раніше озвучені терміни щодо виведення військ з Афганістану і передачу влади місцевому керівництву. Як оголосив Обама рік тому, виведення військ з Афганістану почнеться в липні 2011 року. Процес передачі повноважень афганському уряду планується завершити до 2014 року.

Опублікована доповідь з афганської стратегії є лише малою частиною обширного дослідження, підготовленого Білим домом. Велика частина доповіді позначена грифом "таємно" і буде поширена лише серед високопоставлених чиновників, відповідальних за афганську кампанію. Пізніше в четвер, 16 грудня, Обама виступить з коментарем опублікованих фрагментів доповіді.

Читайте також:

Обама виводить війська з Афганістану

Горбачов попередив США: Афганістан неможливо перемогти

США розпочали нову операцію в Афганістані

ВідеоОбама заявив про ослаблення "Аль-Каїди" і "Талібану" в Афганістані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: