Обама знав про другий урановий завод в Ірані

Американська розвідка повідомила про будівництво ядерного об'єкту в Ірані ще тоді, коли Барак Обама став президентом США.

Президент США Барак Обама був проінформований про секретний ядерний об'єкт поблизу іранського міста Кум, коли вступав на посаду президента США.

Крім того, у травні 2009 року американська розвідка дійшла висновку, що іранське керівництво знає: секретний об'єкт в Кумі виявлено.

Тоді ж Обама попросив надати йому повне досьє на цей об'єкт, щоб використовувати дану інформацію, якщо буде потрібно, на переговорах з лідерами інших країн з приводу санкцій проти Ірану.

За даними Sunday Times, секретний ядерний об'єкт розташований на території військової бази Корпусу вартою Ісламської революції (КВІР). Дані про цей об'єкт збиралися по піщинках: за результатами детального вивчення супутникових знімків, за свідченнями іранських дисидентів, за даними агентурної розвідки.

У 2002-му році, завдяки даним, наданим іранськими дисидентами, була розкрита інформація про наявність секретного заводу зі збагачення урану в Натанзі.

Називаються у й інші об'єкти: ядерні експериментальні установки в Ісфахані, перша АЕС в Бушері, реактор на важкій воді в Араку, на якому можна виробляти плутоній для зброї.

На думку експерта Марка Фіцпатріка з Міжнародного інституту стратегічних досліджень, Іран міг вже створити завод з виробництва газоподібного урану, збагачення якого можна було б проводити на заводі в Кумі.

Крім того, США, судячи з усього, у своєму розпорядженні докази розвитку військової ядерної програми в Ірані, не дивлячись на те, що МАГАТЕ свідоцтв наявності такої програми не виявила.

Times відзначає певна зміна у ставленні до іранської ядерної програми з боку лідерів Росії і КНР після консультацій з керівництвом США. Для прийняття жорстких рішень щодо Ірану вкрай важлива позиція, яку займає Москва і Пекін - так як Росія і Китай є постійними членами Ради безпеки ООН.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад стверджує, що другий завод по збагаченню урану (в Кумі) - один з "абсолютно законних" об'єктів, які не мають ніякого відношення до військової програми. Якщо так, то незрозуміло, чому Тегеран перешкоджав інспекціям на цьому об'єкті. На думку експертів, іранський президент знову намагається ввести в оману міжнародну спільноту.

1 жовтня в РБ ООН буде прийнято рішення щодо "іранської проблеми". Напередодні Обама попередив, що шлях, по якому продовжує йти Тегеран, "може призвести до конфронтації". На думку Times, американський президент навряд чи мав на увазі військове вирішення проблеми.

Як повідомлялося, МАГАТЕ у п'ятницю, 25 вересня, підтвердило інформацію про будівництво другого заводу зі збагачення урану в Ірані. Агентство зажадало від іранської влади надати повну інформацію і якомога швидше забезпечити доступ інспекторів на нове підприємство.

Країни Заходу, а також Китай і Росія закликали Тегеран надати інформацію про другий завод зі збагачення урану, а також надати вагомі докази мирного характеру своєї ядерної програми.

25 вересня президент Ірану Махмуд Ахмадінежад заявив, що Міжнародне агентство з атомної енергії може без проблем провести перевірку другого іранського заводу зі збагачення урану.

Читайте також:

Іран випробував нові ракети

Ахмадінежад: країни, що звинуватили Іран, про це пошкодують

Захід висунув Ірану "ядерний" ультиматум

Іран повідомив про запуск другого заводу зі збагачення урану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: