Обама зустрівся з Далай-Ламою проти волі Китаю

Президент США провів зустріч з духовним лідером Тибету, проти якої виступав Китай. Обама пообіцяв підтримувати тибетців.

Президент США Барак Обама провів зустріч з духовним лідером Тибету Далай-Ламою XIV.

Зустріч, що відбулася в Білому домі у Вашингтоні 18 лютого пройшла при закритих дверях, тому деталі бесіди американського лідера з лідером народу Тибету невідомі.

Після закінчення зустрічі Далай-Лама заявив, що він "дуже щасливий". За словами Далай-Лами, він обговорив з Обамою безліч питань, що його хвилюють. Вони стосуються в основному народу Тибету. Як зізнався духовний лідер тибетців, американський президент прихильно сприйняв його пропозиції та ініціативи.

У прес-службі Барака Обами також підкреслили, що президент США оголосив про свою підтримку в процесі збереження культурної, мовної та релігійної ідентичності тибетського народу. Прес-секретар Обами Роберт Гіббc відзначив, що президент підтримав прагнення Далай-Лами налагодити діалог з владою Китаю.

Плани Обами прийняти у себе Далай-Ламу, якого китайська влада вважає лідером сепаратистів, піддавалися жорсткій критиці з боку КНР. Китайська сторона неодноразово заявляла, що подібна зустріч може привести до охолодження відносин між КНР і США. Про реакцію Китаю на зустріч поки не повідомляється.

Нагадаємо, що Далай-Лама, з 1949 року живе у вигнанні в Індії, відвідував США в листопаді 2009 року, однак під час тієї поїздки його зустріч з Обамою так і не відбулася.

У ЗМІ висловлювалися припущення, що Обама, у якого в тому ж місяці був запланований візит до Китаю, вирішив не зустрічатися з тибетським лідером, щоб не дратувати Пекін і не псувати відносини з КНР напередодні свого візиту. У прес-службі Обами цю інформацію спростували, заявивши, що Обама і Далай-Лама заздалегідь домовилися зустрітися пізніше.

Читайте також:

Далай-Лама прибув до США для зустрічі з Бараком Обамою

Обама має намір зустрітися з Далай-Ламою проти волі Китаю

Китай і Далай-лама відновлюють переговори

ВідеоЗустріч з Обамою ощасливила Далай-Ламу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: