Обама звільнив командувача військ НАТО в Афганістані

Маккрістал був звільнений після критики дій уряду США в Афганістані.

Президент США Барак Обама звільнив генерала Стенлі Маккрістала з посади командувача військами міжнародної коаліції в Афганістані.

Повідомлення про це було обнародуване після півгодинної бесіди Обами і Маккрістала в Білому домі.

Нагадаємо, командувач Міжнародними силами сприяння безпеки в Афганістані (ISAF) генерал Стенлі Маккрістал викликаний до Вашингтона у зв'язку зі скандальним журнальним нарисом, в якому високопоставлені військовослужбовці НАТО критикують нинішню адміністрацію США.

Як повідомили 23 червня представники Білого дому, Маккрісталу належить пояснити президентові США Бараку Обамі деякі заяви, зроблені ним і його найближчими помічниками.

Маккрістал вже приніс публічні вибачення за вміст статті. "Я виражаю свої щирі вибачення за цей нарис", - заявив американський генерал. Він виразив надію на те, що подібні інциденти більше не повторяться. "Впродовж своєї кар'єри я керувався принципами честі і професійної сумлінності, а зміст статті значно розходиться з цими стандартами", - додав Маккрістал.

Окремо американський генерал зазначив своє відношення до Білого дому: "Я відчуваю величезну пошану і захоплення президентом Обамою і його командою, що відповідає за питання національної безпеки". Командувач силами НАТО в Афганістані також високо оцінив військовослужбовців, що "б'ються в цій війні". За словами Маккрістала, він з оптимізмом дивиться в майбутнє, очікуючи успішного завершення військової кампанії в Афганістані.

У пресу потрапили витяги з нарису, вихід якого намічений на 25 червня. У ньому використана інформація, зібрана в ході інтерв'ю і спільних поїздок з генералом і його оточенням. Деякі вислови високопоставлених військових чинів містили пряму, а деколи і різку критику на аресу нинішньої американської адміністрації. Так, члени адміністрації президента США звинувачуються у відсутності патріотизму. Зокрема, генерал і його помічники засудили політику віце-президента США Джозефа Байдена по протидії тероризму. Радник Білого дому з питань національної безпеки генерал у відставці Джим Джонс в статті називається "блазнем, котрий застряг в 1985 р.". Крім того, помічник командувача ISAF розповів про розчарування Маккрістала від першої зустрічі з Обамою.

Заяви Маккрістала в американській пресі прозвучали на тлі масштабної спецоперації коаліційних військ НАТО "Муштарак" в Афганістані, направленої на придушення осередків опору талібів.

Всього в операції задіяно 15 тисяч військовослужбовців об'єднаних сил. При цьому операція проходить не дуже гладко. Раніше Маккрістал заявляв, що планований наступ в другому за розміром місті країни Кандагарі (знаходиться в південній частині Афганістану) відкладено через недостатню підтримку з боку місцевої влади і населення.

Читайте також:

Командувач військ НАТО, який "повстав" проти Обами, подав у відставку

Командувач війська НАТО в Афганістані розкритикував Обаму та його "клоунів"

Перший чиновник Обами залишає Білий дім, щоб одружитися з Голодригою

ВідеоКомандувач військ НАТО подав у відставку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: