Обамі пропонують відмовитися від премії миру

Присудження президенту США Бараку Обамі Нобелівської премії миру викликало багато суперечок по всьому світу.

Іноземна преса вважає, що американський президент Барак Обама отримав Нобелівську премію миру за обіцянки і це тільки зашкодить його діяльності. Поки що "мозолів більше на його губах, ніж на його руках", пишуть ЗМІ. Преса пропонує Обамі наслідувати приклад Ле Дик Тхо, який очолював північнов'єтнамську делегацію на переговорах про закінчення війни у В'єтнамі, але відмовився від Нобелівської премії миру.

Нобелівський комітет високо оцінив зміни у міжнародній політичній атмосфері, які привніс президент США, а також заповітну мрію Обами звільнити планету від ядерної зброї. Як відзначає британська газета The Times, це явно камінь у город Джорджа Буша.

Думки попередніх лауреатів розділилися: деякі вітали вибір комітету, а колишній президент Польщі Лех Валенса заявив: "Занадто рано. Він поки не вніс жодного внеску".

Супротивники Обами в США вважають, що Нобелівський комітет запобігає перед американським лідером з звичками знаменитості, хоча він ще нічого не продемонстрував. Президент США, зі свого боку, підкреслив, що бачить у премії не визнання власних заслуг, а підтвердження лідерства Америки в контексті прагнень всіх народів.

В американській пресі висловлювалася думка, що Обама отримав приз за прекрасні обіцянки. "Ми відновимо економіку, скоротити витрати, покращимо охорону здоров'я, позбавимо Землю від смертоносної зброї, станемо "зеленими" і просто всі будемо жити дружно", - перераховує журнал Time заявлені ініціативи президента США.

Барак Обама нагороджений передчасно, пише німецька Handelsblatt: поки що він не пред'явив світу жодного зовнішньополітичного успіху. Своїм рішенням Нобелівський комітет поставив президента США в один ряд з такими людьми, як мати Тереза або лідер бірманської опозиції Аун Сан Су Чжи.

На думку видання, присудження американському президентові Нобелівської премії може обернутися прямо протилежним результатом, ніж той, заради якого вона створена. Поспішне вшанування ефемерних заслуг вже викликало хвилю критики всередині Сполучених Штатів. Відгуки провідних світових політиків продиктовані або заздрістю, або надмірними очікуваннями, зауважує газета. Премія може стати тягарем, що заважає Обамі в кінцевому підсумку виправдати довіру.

Читайте також:

Куба і Венесуела обурені: за що Обамі дали Нобелівську премію

Обама збентежений отриманням Нобеля

Нобелівську премію миру отримав Барак Обама

Обама віддасть Нобелівську премію на благодійність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: