Обамі радять не підтримувати вступ України до НАТО

Спеціальна комісія з вивчення політики США щодо Росії не рекомендує заохочовути Україну та Грузію до вступу в альянс.

Комісія з вивчення політики США щодо Росії пропонує президенту Бараку Обамі не заохочувати Україну та Грузію до вступу в Північноатлантичний альянс.

У документі рекомендується "змиритися з тим, що ні Україна, ні Грузія не готові до членства в НАТО" і використовувати інші можливості розвитку партнерських відносин з цими країнами, повідомляє AFP 16 березня.

Експерти відзначають як альтернатива членству в НАТО "особливу форму співпраці" України та Грузії з альянсом.

Крім того, Обамі пропонують застосувати більш зважену тактику щодо розміщення елементів ПРО в Східній Європі. На думку авторів тексту, позиція Росії зміниться, якщо мова йтиме про будівництво "загального щита від іранських або інших ракет".

У сфері економіки Обамі порадили сприяти вступу Росії до СОТ і терміново скасувати ухвалену в 1974 році поправку Джексона-Веніка, яка досі обмежує торгові відносини з Росією.

В цілому незалежна комісія, під керівництвом колишнього сенатора-демократа Гері Харта і республіканця Чака Хейгеля, запропонувала Обамі 19 рекомендацій з політики щодо Росії.

Доповідь стала результатом роботи комісії, яка тривала протягом декількох місяців і завершилася зустріччю в Кремлі Харта і Хейгеля з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим. Рекомендації комісії були передані раднику Обами з національної безпеки Джиму Джонсу і віце-президенту Джо Байдену.

Читайте також:

США замінять ООН на НАТО

Франція та Німеччина ініціюють нову стратегію НАТО

Польща радить якнайшвидше прийняти Україну у НАТО

Посол США: Обама підтримує Україну більше, ніж Буш

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: