Обділити Пуерто-Рико: Трамп знайшов гроші для будівництва стіни з Мексикою

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Також американський президент може взяти $ 2,4 млрд, які виділені на проекти в Каліфорнії щодо запобігання повеням.

Президент США Дональд Трамп може використовувати для будівництва стіни на кордоні з Мексикою гроші, які призначені для проведення робіт у всій країні для запобігання катастрофам і фінансування району Пуерто-Рико, який постраждав від урагану.

Про інформує NBC News.з посиланням на трьох чиновників.

За їхніми словами, такий варіант обговорювався з представниками Міністерства оборони США з президентом під час його польоту на південний кордон.

Трамп дізнався про можливість використати гроші Інженерного корпусу сухопутних військ США у розмірі $ 13,9 млрд, призначених для допомоги постраждалим від стихійного лиха, для будівництва стіни на кордоні з Мексикою.

Також Трамп може взяти ще $ 2,4 млрд, які виділені на проекти в Каліфорнії щодо запобігання повеням і також $ 2,5 млрд з проектів реконструкції в Пуерто-Рико, який постраждав після урагану.

ВідеоЧиновники Пуерто-Ріко визнали майже 3 тисячі жертв урагану "Марія"

Чиновники визнали, стихія, що сколихнула острів минулої осені, забрала у 50 разів більше життів, ніж вважалося. Досі офіційно визнавали загибель лише 64 людей. Змінили цифру після дослідження американських вчених. Від наслідків урагану, нестачі медичної допомоги, питної води та електрики - загинуло 2975 людей. 

Чиновники Пуерто-Ріко визнали майже 3 тисячі жертв урагану "Марія"

Інженерний корпус сухопутних військ США може побудувати 315 миль стіни приблизно за 18 місяців.

Стіну можуть побудувати уздовж долини Ріо-Гранде в Техасі, в Сан-Дієго і Ель Сентро в Каліфорнії, в Юмі в Арізоні.

Представник демократів у Конгресі США Нідія Веласкес заявила, що демократи будуть боротися, щоб зупинити Трампа від використання коштів з фондів цивільних проектів Інженерного корпусу для будівництва стіни.

ВідеоПропозиція Трампа профінансувати стіну на кордоні з Мексикою стала причиною розбрату в уряді

Нині через бюджетну кризу свою роботу згортають 9 з 15 американських міністерств - зокрема, державний департамент, міністерства внутрішньої безпеки, транспорту та сільського господарства. Все через те, що у Сенаті представники республіканської і демократичної партій не можуть затвердити бюджет. 

Пропозиція Трампа профінансувати стіну на кордоні з Мексикою стала причиною розбрату в уряді

Нагадаємо, що в жовтні 2017 року ураган "Марія" практично повністю знищив інфраструктуру Пуерто-Рико. Президент Трамп особисто розпорядився виділити допомогу на відновлення цій країні з федерального бюджету США. Пізніше Трамп поставив під сумнів кількість жертв від урагану в острівній державі, несподівано звинувативши демократів у спробах поширити недостовірну інформацію.

Зауважимо, раніше президент США Дональд Трамп відмовився поступатися багатомільярдною ініціативою щодо побудови стіни на кордоні з Мексикою, щоб зупинити урядовий "шатдаун" в США.

Трамп переконаний, що тисячі людей, які вимушено припинили працювати унаслідок "шатдауна" в Сполучених Штатах, також хочуть, щоб стіна була побудована.

Лідер демократів в Сенаті Чарльз Шумер заявив, що Трамп повинен "відмовитися від стіни – чітко і просто", щоб вивести уряд з "шатдауна".

Через суперечки між республіканцями і демократами з приводу вимоги президента США Дональда Трампа виділити 5 млрд доларів на будівництво стіни вздовж кордону з Мексикою прийняття бюджету країни заблоковано. Поки дебати щодо стіни тривають, близько 800 тисяч федеральних службовців не отримують зарплату. Більша частина з них пішла на вимушену неоплачувану відпустку.

Припинення фінансування федеральних структур на Різдво призвело до хаосу в кінці 2018 року, який доповнився різким падінням фондових ринків, внутрішньопартійним загостренням через звільнення міністра оборони Джеймса Меттіса, виведенням військ з Сирії, а також розслідуванням спеціального прокурора ФБР Роберта Мюллера.

Залиште свій коментар

Вибір редакції