"Обережний реалістичний оптимізм": президент Молдови відклав питання Придністров’я на потім

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Додон вважає, що складні проблеми завадять сьогоднішньому крихкому балансу сил в державі.

Після зміни влади в Молдові прориву у вирішенні проблеми Придністров’я не відбудеться. Так вважає президент сусідньої країни Ігор Додон.

"Зараз не буде ніякого прориву в питанні придністровського врегулювання. У нас створено крихку парламентську більшість, до якої увійшли дуже різні партії. Ми домовилися не обговорювати дуже складні проблеми, обходити гострі кути", - пояснив він. Додон дав зрозуміти, що першочерговими завданням нового керівництва буде боротьба з корупцією, а політичне вирішення конфлікту з Придністров’ям відкладається на майбутнє.

Разом із тим Додон наголосив, що Молдові слід "продовжити тактику дрібних кроків", тобто дотримуватися вже досягнутих раніше домовленостей, а також дбати про потреби мешканців обох берегів Дністра. "А до питань статусу і остаточного врегулювання придністровського конфлікту повернемося через півроку-рік", - заявив глава держави. Він також висловив сподівання, що в разі солідарної підтримки з боку ЄС, США та Росії цю проблему можна буде вирішити швидше і простіше, ніж може здаватися. "Все може бути, але рішення ми повинні знайти і запропонувати самі, ніхто проблеми замість нас не вирішить ", - наголосив президент Молдови і додав, що зберігає в цій ситуації "обережний реалістичний оптимізм".

Фотогалерея День незалежності Молдови: поліція розігнала антиурядовий протест в центрі Кишинева (3 фото)

Нагадаємо, ситуація в Молдові погіршилася 8 червня – саме тоді спливав строк для формування уряду. В останній момент депутати домовилися про коаліцію, призначили спікера і прем'єра, але Конституційний суд Молдови визнав недійсним новий уряд та відсторонив чинного президента Ігоря Додона від влади. Виконувачем обов'язків президента став колишній прем'єр-міністр Павел Філіп. Політик одразу оголосив про розпуск парламенту та призначив перевибори.

Однак парламент Молдови визнав незаконними всі рішення Конституційного суду і оголосив поза законом уряд Філіпа і Демократичну партію, головою парламентської фракції якої він є.

9 червня Європейський Союз визнав законним новий уряд Молдови та висловив готовність до співпраці з ним.

ВідеоЗ Молдови після відставки уряду почалась масова втеча політиків в Росію та Україну

Термінові чартери покинули Кишинів і приземлилися в Москві, Одесі, Лондоні. Це сталося зразу після того, як уряд Демократичної партії оголосив про свою відставку, а сама Демпартія заявила про перехід в опозицію. Схоже, просто на наших очах розгорілася неймовірна політична драма.  

З Молдови після відставки уряду почалась масова втеча політиків в Росію та Україну

Залиште свій коментар

Вибір редакції