Обійми під час пандемії коронавірусу: користь чи небезпека зараження
Під час обіймів виділяється гормон окситоцин.

21 січня святкується Міжнародний день обіймів. Щоправда, пандемія дещо внесла свої корективи. Лікарі радять бути обережними з обіймами. Дехто навіть розробив спеціальні правила, як безпечно це робити на карантині. Бо лікарі переконані - без обіймів не повинен минати жоден день. Чому? Та що ми втрачаємо, коли не обіймаємося.
Про це йшлося в сюжеті ТСН.19:30.
Вже майже 30 років День обіймів - міжнародний. І тільки зараз, вперше, його сприймають як потенційно небезпечний через пандемію коронавірусу.
Колись таких, хто відмовляв в обіймах, наприклад, у межах флешмобу, були одиниці. А нині кожен другий.
Інфекціоністка Ольга Голубовська каже, що обійматися можна, але за принципом - не нашкодь. Мовляв, якщо ви йдете обіймати своїх батьків, то подумайте, що ви можете бути джерелом потенційно смертельної інфекції для них.
Вчені та досі сперечаються над тим, скільки часу потрібно для зараження. Хтось каже один подих, інші упевнені - ще й кашель. І доки так, епідеміолог Джулія Маркус зі США розробила для своїх пацієнтів кілька правил безпечних обіймів.
Правила безпечних обіймів під час коронавірусу
- До прикладу дітей обіймати ззаду, або притискати до себе і відвертати голову.
- З іншими при обіймах уникати положення "щока до щоки".
- Найліпше голови відвертати у різні боки.
- Або ж просто затамувати подих секунд на 10-15, доки тривають обійми.
Тим часом психологи кажуть, що обійми - дуже корисні, причому дорослим вони важливі, не менше ніж дітям. Особливо зараз, під час епідемії.
Користь від обіймів
- Під час обіймів ніби відбувається обмін енергіями.
- Виділяється гормон окситоцин, гормон радості, гормон любові, який знижує гормон стресу, тривожності.
- Заспокоюється серцебиття, пульс, ми стаємо спокійнішими, ми відчуваємо певну таку легкість, заспокоєння.
В Норвегії, до слова, справді діяло обмеження на обійми, майже рік. Лише сьогодні Інститут громадського здоров'я змінив рішення, через значне зменшення захворюваності на коронавірус. І дозволив обіймати найрідніших.
Читайте також:
- Обіймаються і милуються краєвидом: фото з двома овдовілими пінгвінами розчулило світ і отримало міжнародну премію.
Відео Чому людям потрібно обійматися кожний день
І Міжнародний день обіймів сьогодні святкують у світі та Україні. Щоправда, пандемія дещо внесла свої корективи. Лікарі радять бути обережними з обіймами. Дехто навіть розробив спеціальні правила, як безпечно це робити на карантині. Бо лікарі переконані: без обіймів не повинен минати жоден день. Чому – розповість ТСН.
