Обмежують контакти з зовнішнім світом: Ассанж судиться з урядом Еквадору

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Посольство відмовило у зустрічі з Ассанжем старшому юрисконсульту Human Rights Watch Дайні ПоКемпнер.

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж заявив, що подав позов до суду проти уряду Еквадору "через порушення своїх фундаментальних прав".

Про це інформує The New York Times.

Ассанж переконує, що в посольстві Еквадору в Лондоні "обмежують його контакти з зовнішнім світом і піддають цензурі його заяви".

Посольство відмовило у зустрічі з Ассанжем старшому юрисконсульту Human Rights Watch Дайні ПоКемпнер, та не дозволило провести кілька зустрічей з адвокатами.

Для зустрічі з ним гостям необхідно надати свої особисті дані, у тому числі аккаунти в соцмережах.

Метою позову є запобігання введенню нових суворих правил, які регулюють онлайн-активність Ассанжа і порядок його відвідування.

ВідеоЗасновник WikiLeaks Джуліан Ассанж став громадянином Еквадору, не відвідуючи країни

Нові співгромадяни ще й хочуть оформити для нього дипломатичний статус, аби він міг отримати недоторканність та вільно пересуватися країнами й не боятися арешту. Останні п’ять років, переховуючись від британських поліцейських, Ассанж проживав на території посольства Еквадору у Лондоні. Притулку він попросив через побоювання, що Британія може екстрадувати його до Швеції чи США.

Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж став громадянином Еквадору, не відвідуючи країни

Нагадаємо, що Ассанж перебуває на території посольства Еквадору з червня 2012 року, щоб уникнути екстрадиції до Швеції, де його звинувачують у злочинах на сексуальному ґрунті - за заявами двох жінок у сексуальних домаганнях та зґвалтуванні. Сам Ассанж звинувачення спростовує, говорячи про розправу.

У травні 2017 року розслідування припинили, але він все одно побоюється, що його можуть передати Вашингтону, де йому може загрожувати смертна кара через публікацію таємної інформації.

Залиште свій коментар

Вибір редакції