Обрано кандидатку від Євросоюзу на пост глави МВФ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Георгієва нині працює в Світовому банку.

Болгарська політикиня та економістка Крісталіна Георгієва стала кандидаткою від Євросоюзу на пост глави Міжнародного валютного фонду. Останні два з половиною роки Георгієва - виконавча директорка двох інституцій Світового банку: Міжнародного банку реконструкції та розвитку і Міжнародної асоціації розвитку.

За неї проголосувала більшість представників урядів країн-членів ЄС, передає Deutsche Welle.

Основним суперником Георгієвої був нідерландець Єрун Дейсселблум. Він уже привітав Георгієву з перемогою та побажав їй "максимальних успіхів".

Нагадаємо, 9 липня міністри фінансів 19 країн ЄС, що входять до Єврозони, номінували нинішню очільницю МВФ Крістін Лагард на посаду голови Європейського Центробанку (ЄЦБ). Утім, ще мають відбутися консультації в Європарламенті щодо кандидатури Лагард. Остаточне рішення про її призначення на посаду очікується в жовтні цього року на саміті лідерів країн-членів ЄС. Сама 63-річна француженка Лагард, яка обіймає посаду директорки-розпорядниці МВФ, оголосила, що тимчасово складе із себе повноваження керівниці Фонду, поки триватиме процедура її висунення на голову ЄЦБ. Згодом Лагард остаточно подала у відставку з посади директорки МВФ.

Відео Місія МВФ залишає Україну, та повернеться після виборів і призначення нового уряду

Спеціалісти фонду працювали в Києві впродовж тижня. За цей час вони зустрілися з президентом Володимиром Зеленським та його новою адміністрацією. Керівник місії Рон ван Роден відзначив, що мали конструктивні дискусії з владою України. Експерти МВФ дійшли висновку - грошово-кредитна і податково-бюджетна політика - ефективна. Натомість стурбовані скасуванням статті про незаконне збагачення.    

Місія МВФ залишає Україну, та повернеться після виборів і призначення нового уряду

 

Вибір редакції