Обрати президента: тур третій

Командування турецької армії відкрито висловило незадоволення кандидатурою фаворита президентських перегонів А.Гюля. Чи буде черговий переворот?

Тайїп Ердоган (л) та Абдулла Гюль (п)
news.yahoo.com
Тайїп Ердоган (л) та Абдулла Гюль (п)
У парламенті Туреччини сьогодні відбудеться третій тур виборів президента. Як повідомляє радіо «Свобода», для перемоги кандидатові необхідно набрати просту більшість голосів депутатів.

Напередодні третього туру виборів командування армії, яка традиційно має в Туреччині величезний вплив, виступило з різкою заявою, попереджаючи про зростання загрози для світського устрою.

Кандидатом від правлячої проісламської Партії справедливості і розвитку (ПСР) є глава МЗС Абдулла Гюль. Його обрання президентом очікується за наслідками третього туру виборів.

"Наша нація стикається із спробами сепаратистів і "центрів зла", які систематично намагаються підірвати основи світського характеру держави," - йдеться в заяві начальника турецького Генштабу Яшара Бююканита, розповсюдженій на Інтернет-сайті цього відомства.

"Такі атаки різко зросли останніми днями, і спрямовані вони, зокрема, проти армії. Мета таких нападок добре відома представникам збройних сил," - наголошується в документі, який, як офіційно зазначено, розповсюджено з нагоди Дня перемоги 30 серпня.

Із подібною заявою турецький Генштаб виступив одразу після першого туру президентських виборів, що відбувся 27 квітня. Вибори, в яких єдиним кандидатом у президенти також був Абдулла Гюль, були визнані Конституційним судом Туреччини недійсними.

"Світська еліта" Туреччини, яку традиційно представляє командування турецької армії, яка тричі здійснювала перевороти (1961, 1971 і 1980 роки), а також керівництво органів правосуддя та ректори державних вузів, неодноразово висловлювали побоювання, що Гюль у разі обрання президентом може зробити конкретні кроки для перетворення світської республіки на теократичну державу.

Гюль і голова уряду Тайїп Ердоган такі побоювання називають безпідставними.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: