Образа та ігнорування. Євросоюз не запросив Британію на другий день свого саміту

Автори Brexit не мають чіткого плану подальших дій.

У бельгійському Брюсселі вчора, 28 червня, завершився перший день надзвичайного саміту Євросоюзу. На ньому обговорюється вихід Великої Британії. Лідери ЄС зустрічалися із британським прем'єром Девідом Кемероном.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Ранок.

Результат зустрічі такий — Кемерон проінформував про референдум, і тепер усі разом думають, що робити далі. Ажде британські політики, які агітували у Великій Британії за вихід із ЄС, причому під час кампанії казали про негайний вихід, тепер просять час.

Як виявилось, у них не було ні плану, ні глобальної картини, що робити в разі виграшу. Ну, і тепер в Бельгії та інших країнах ЄС очікують, що на островах цей план якомога швидше розпрацюють.

"Ми розуміємо, що потрібен деякий час, аби дозволити ситуації трохи втихомиритися, аби осів пил у самій Британії. Але Лондон має якнайшвидше вказати свої подальші дії. Це дуже чіткий месидж британцям. І саме з ним британський прем'єр Девід Кемерон повернеться додому", – сказав голова Європейської Ради Дональд Туск.

Своєю чергою на континенті сформували свої вимоги до деяких "забаганок" Лондона. Одним із аргументів за вихід із ЄС була міграційна політика. Але Британія хоче лишитися на спільному ринку. Тож послання з Брюсселя таке — хочете спільний ринок, залишайтеся у відкритих кордонах. І це складна дилема, яку тепер доведеться вирішувати активістам Brexit. Або ж визнати перед своїми прихильниками, що ще одну їхню обіцянку неможливо виконати.

Сьогодні, 29 червня, лідери ЄС продовжать саміт, але в іншому форматі – "мінус один". Велика Британія на другий день саміту не запрошена. І це досить показовий момент. Адже формально Велика Британія залишається в складі ЄС, юридично нічого не змінилося, і навряд чи змінеться протягом не те що найближчих тижнів чи місяців, а навіть року-півтора.

Але це показовий політичний жест. Лондон більше не бере участі в обговоренні та в ухваленні рішень, які стосуються Європейського Союзу. Хоча зобов'язаний їх буде виконувати. Це очевидний результат голосування на референдумі.

Кореспондент "Радіо Свобода" Григорій Жигалов

ВідеоУ вересні пройде перший саміт глав країн ЄС без участі Лондона

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: