Обсяг витоку радіоактивної води з "Фукусіми-1" зменшився

Фахівці TEPCO закачують під базу шахти суміш підвищеної твердості - "рідке скло". Всього буде використано близько півтори тисячі літрів такої рідини.

5 квітня обсяг витоку води з високим рівнем радіаційного забруднення з технічного резервуару японської АЕС "Фукусіма-1" помітно зменшився.

Про це повідомляє телеканал NHK із посиланням на надані компанією-оператором станції TEPCO знімки з місця аварії.

У шахті силових кабелів, розташованій поблизу водозабору другого реактора АЕС, скупчився великий об'єм води (від 10 до 20 сантиметрів). Фахівці наразі не можуть точно встановити, звідки вода потрапляє у шахту, оскільки всю систему водного охолодження неможливо перевірити через високий рівень радіації. Крізь тріщину в стіні шахти вода, за даними TEPCO, просочується і у Тихий океан.

Минулими вихідними енергетична компанія почала заливку в кабельну шахту цементно-бетонної суміші для ліквідації тріщини. Проте навіть через шість годин після початку робіт вода, що надходить у шахту, просочувалася в океан. Потім був використаний полімерний порошок, який також не приніс видимих результатів.

У вівторок фахівці TEPCO закачують під базу шахти суміш підвищеної твердості - "рідке скло". Всього буде використано близько півтори тисячі літрів такої рідини.

Фахівці TEPCO також розглядають інші способи усунення витоку, зокрема, використання деревної тирси, паперу і цементу.

Виміри повітря над місцем витоку води показують дозу радіації у 1 тис. мілізівертів на годину. Якщо людина піддасться опроміненню в 500 мілізівертів протягом короткого періоду часу, це може викликати підвищену небезпеку ракових захворювань.

Нагадаємо, після потужного землетрусу, що стався 11 березня в Японії, через відмову системи охолоджування на АЕС Фукусіма-1 сталися вибухи на першому, другому і третьому енергоблоках, пізніше зафіксовано вибух і кілька загорянь на четвертому енергоблоці.

20 березня уряд Японії оголосив, що АЕС "Фукусіма-1" буде закрита. 29 березня влада підвищила рівень тривоги в країні до максимального. 3 квітня прем'єр-міністр Японії Наото Кан заявив, що витік радіації з аварійної японської АЕС може "триватиме ще кілька місяців".

Читайте також:

Японія шукає чорнобильських ліквідаторів для порятунку "Фукусіми"

Радіоактивність води, яка витікає з "Фукусіми" до океану, в 7,5 млн разів вище норми

Радіоактивну воду з "Фукусіми" почали зливати у море

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: