ОБСЄ не визнала вибори президента Білорусі легітимними

Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) не визнала вибори президента Білорусі легітимними.

ОБСЄ дасть оцінку минулим президентських виборів з урахуванням розгону опозиційної акції, що стався минулої ночі.

Про це заявив глава делегації спостерігачів у Мінську Тоні Ллойд.

"Нормативно-правова база в Білорусі неадекватна і не гарантує проведення прозорих виборів в світлі зобов'язань ОБСЄ. Немає умов для ефективної подачі скарг. Вибори не змогли дати Білорусі майбутнього, якого вона заслуговує", - зазначив він.

Він також додав, що ОБСЄ буде оцінювати результат виборів у Білорусі, враховуючи жорстокий розгін вуличної акції минулої ночі в Мінську.

"Арешти і розгін маніфестації будуть тим бекграундом, з яким ми будемо робити оцінку виборів", - сказав Ллойд.
Він також заявив, що білоруські вибори не відповідають стандартам ОБСЄ.

"Білорусь ще повинна пройти великий шлях, щоб відповідати стандартам ОБСЄ", - зазначив глава місії Парламентської асамблеї ОБСЄ, пояснивши, що на половині дільниць спостерігачами була дана негативна оцінка перебігу виборчого процесу.

"Не вселяє довіру безпека урн, не відповідають один одному результати дострокового голосування та голосування в основний день", - додав він.

У той же час глава місії зазначив, що поліпшення в процесі підготовки виборів є. "Зокрема, всі кандидати отримали можливість ефіру, також були організовані теледебати в прямому ефірі", - сказав він.

У свою чергу глава місії ОБСЄ Герт Аренс заявив, що основна проблема білоруських виборів - порушення при підрахунку голосів. "Ви побачите в нашому попередньому звіті, що основна проблема - підрахунок голосів. Ця проблема багато років існує", - сказав він.

Нагадаємо, президентські вибори в Білорусі пройшли 19 грудня. Згідно з попередніми результатами, перемогу здобув Олександр Лукашенко з більш ніж 79% голосів. Його опонентам вдалося набрати не більше 2,5%.

Опозиція влаштувала в Мінську несанкціонований мітинг і зробила спроби штурму Будинку уряду. В результаті розгону акції були затримані сотні людей, в тому числі опозиційні кандидати в президенти.

Читайте також:

Росіяни незадоволені перемогою Лукашенка

Лукашенко вчетверте став президентом Білорусі

Вибори президента Білорусі відбулися

ВідеоОБСЄ не визнала вибори президента Білорусі легітимними

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: