ОБСЄ не задоволена виборами в Казахстані

Експерти стурбовані процесом підрахунку голосів на казахських виборах та однопартійністю країни.

Вибори у Казахстані
Lenta.ru
Виборча дільниця в Казахстані.
Процес підрахунку голосів на парламентских виборах у Казахстані отримав негативну оцінку ОБСЄ на більш, ніж 40 відсотках виборчих дільниць із тих, де побували спостерігачі.

Про це йдеться в заяві ОБСЄ, поширеній за підсумками виборів до мажилісу (нижньої палати парламенту) Казахстану.
 
Виборче законодавство Казахстану ОБСЄ назвала таким, що обмежує. Зокрема, спостерігачі звертають увагу на семивідсотковий прохідний бар'єр, встановлений для партій. ОБСЄ вважає, що вибори в Казахстані не відповідали низці міжнародних стандартів.

За попередніми офіційними даними, перемогу на виборах отримала партія "Нур Отан", яку очолює президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв. Як повідомили в Центрвиборчкомі країни, "Нур Отан" набрала 88,05% голосів. Жодна інша партія не подолала семивідсоткового прохідного бар'єру.

Коментуючи результати голосування, глава місії довгострокових спостерігачів ОБСЄ в Казахстані Любомир Копай заявив: "Я ніколи не бачив демократичної країни з однією партією".

Разом з тим, ОБСЄ відзначила, що Казахстану вдалося досягти певного прогресу в порівнянні з попередніми виборами. Виборча кампанія і сам процес голосування не викликали нарікань з боку спостерігачів. 

Назарбаєв розпустив парламент
Архів
До парламенту пройшла лише партія президента Назарбаєва.
Як заявив глава місії короткострокових спостерігачів ОБСЄ Консігліо Ді Ніно, велика частина висновків спостерігачів має позитивний характер. Ді Ніно назвав вибори великим кроком вперед, оскільки "всі партії змогли виступити в ЗМІ, змогли висловити свої позиції в теледебатах".

Місія спостерігачів від СНД визнала вибори в Казахстані вільними та прозорими. Як заявив глава місії, виконавчий секретар СНД Володимир Рушайло, голосування відповідало нормам виборчого законодавства Казахстану, загальноприйнятим підходам до організації та проведення демократичних виборів. 

Як повідомлялося, найбільші опозиційні партії Казахстану - "Ак жол" і Загальнонаціональна соціал-демократична партія (ЗСДП) - не визнали офіційних результатів голосування.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: