ОБСЄ посилить протидію торгівлі людьми

Парламентська Асамблея ОБСЄ прийняла Резолюцію "Посилення протидії торгівлі людьми на території країн-членів ОБСЄ".

Загальний комітет з питань демократії, прав людини і гуманітарних питань Парламентської Асамблеї ОБСЄ прийняв Резолюцію "Посилення протидії торгівлі людьми на території країн-членів ОБСЄ".
 
Як повідомляє інформаційне управління Верховної Ради України, основним автором і доповідачем з цього питання виступила представник української делегації Катерина Левченко. Резолюція прийнята після обговорення 13-ти поправок до неї. 

У документі Парламентська асамблея ОБСЄ закликає світову спільноту підтримати зусилля з координації і зміцнення співпраці в цьому напрямі на міжнародному і національному рівнях. Водночас, парламентарії застерігають ”проти розробки і використання дискримінаційних механізмів попередження торгівлі людьми, побудованих на принципах заборон і обмеження свободи пересування громадян”.
Парламентарії також вважають за необхідне підтримувати та імплементувати толерантне ставлення до потерпілих, поважати їхні права, захищати потерпілих, незалежно від їхнього бажання або небажання співпрацювати з правоохоронними органами. 

Важливим, на думку членів Комітету, є розвиток міжнародної співпраці правоохоронних органів для ефективного переслідування злочинців, укладення двосторонніх і багатобічних договорів у цій сфері. 

Асамблея підтримує діяльність інститутів цивільного суспільства і неурядових організацій як важливих суб`єктів надання допомоги потерпілим, ведення превентивної роботи, лобіювання законодавчих змін, побудованих на принципах захисту прав людини. 

Члени Парламентської Асамблеї вважають за необхідне посилення ефективності судового захисту потерпілих, формування недискримінаційного і толерантного ставлення до потерпілих, надання їм державної безкоштовної правової допомоги, підтримують посилення співпраці країн, міжнародних і неурядових організацій в цій сфері. 

Як зазначалося на засіданні, "жодні заходи щодо протидії торгівлі людьми не повинні негативно позначатись або порушувати права людей, які підпали під процес торгівлі людьми. Такі заходи повинні узгоджуватися з нормами, стандартами і принципами міжнародної системи прав людини".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: