ОБСЄ запропонувала ввести до Киргизії міжнародні сили

ОБСЄ проводить переговори з міністрами закордонних справ країн-членів Євросоюзу з приводу надання допомоги Киргизії, зокрема введення на територію республіки міжнародної поліції.

Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) запропонувала стабілізувати напружену ситуацію в Киргизії за допомогою введення на територію країни міжнародних поліцейських підрозділів.

"Я не маю на увазі миротворців у військовому сенсі слова. Але мені здається, що по-справжньому корисним було б мати в Киргизії підрозділ міжнародної поліції. Це створить атмосферу довіри", - пояснив спеціальний представник ОБСЄ в країнах Центральної Азії Кіммо Кільюнен.

Він повідомив, що з цього приводу вже тривають переговори з міністрами закордонних справ країн-членів Євросоюзу.

"Різні міжнародні організації готові надати допомогу", - запевнив Кільюнен.

Нагадаємо, в результаті масових заворушень на півдні Киргизії, які розпочалися 11 червня, за офіційними даними, загинули більше 200 людей, за неофіційними кількість жертв наближається до двох тисячі.

Десятки тисяч мешканців країни стали біженцями. Як стверджують представники тимчасового уряду Киргизії, безлади були спровоковані найманцями, в тому числі з Росії. Були затримані більше 20 снайперів, які стріляли по мирних мешканцях в місті Ош. За ними, на думку уряду, стоїть родина скинутого президента Курманбека Бакієва.

Тим часом сам Бакієв, який перебуває у Білорусі під захистом Олександра Лукашенка, звинуватив тимчасовий уряд Киргизії в нездатності забезпечити безпеку громадян і закликав ОДКБ "більш оперативно і адекватно проявити реакцію на ситуацію в Киргизстані і допомогти народам, які проживають в Киргизії, відновити стабільність і порядок".

Читайте також:

У Киргизії затримали 20 снайперів, з них семеро – іноземці

ОДКБ замість миротворців посилає в Киргизію "фахівців" проти банд-угрупувань

Генерал киргизької міліції: найманці Бакієва в Оші не воювали

Спецслужби: жертвами погромів у Киргизії стали майже 2 тисячі людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: