Обвинуваченим у вбивстві Політковської скасували виправдувальний вирок

Захист обвинувачуваних, виправдувальний вирок у відношенні яких скасовано, звернеться із скаргою до Страсбурзького суду. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Виправдувальний вирок у справі про вбивство журналістки "Нової газети" Ганни Політковської відмінено Верховним судом РФ. Вирок був оскаржений прокуратурою, яка наполягала на його скасуванні та направлені справи на новий розгляд.

У лютому 2009 року присяжні визнали невинними братів Джабраіла і Ібрагіма Махмудова, а також колишнього оперуповноваженого УБОЗ МВС РФ Сергія Хаджікурбанова. На думку колегії, слідство не зібрало достатніх доказів причетності підсудних до злочину.

Прокуратура мотивувала свою вимогу про скасування вироку допущеними в ході процесу порушеннями. Раніше керівник СКП РФ Олександр Бастрикін заявив, що процес був програний стороною обвинувачення через невміння працювати в суді присяжних.

Мотивування рішення Верховного суду про скасування вироку поки не відоме.

Захист обвинувачуваних, виправдувальний вирок у відношенні яких скасовано, звернеться із скаргою до Страсбурзького суду, повідомив адвокат Мурад Мусала, що представляє інтереси Джабраіла Махмудова.

"Ми очікували таке рішення, ми передбачали такий вихід ще в день винесення виправдувального вироку. Виправдувальний вирок у нашій країні сприймається як абсолютне зло, з яким треба боротися", - сказав Муса.

Виправдувальний вирок на підставі вердикту присяжних був затверджений 20 лютого Московським окружним військовим судом. Обвинувачені були звільнені в залі суду. Однак Хаджікурбанов був знову заарештований 4 квітня: його звинувачують у вимаганні грошей у Дмитра Павлюченкова, який був головним свідком у справі Політковської.

Політковська була вбита в Москві в жовтні 2006 року. Братів Махмудова звинувачували в тому, що вони допомагали своєму братові Рустаму Махмудову в підготовці вбивства, а Хаджікурбанова - в організації стеження за журналісткою.

Безпосереднім виконавцем злочину слідство вважає Рустама Махмудова, який перебуває у міжнародному розшуку, в зв'язку з чим його справу виділено в окреме виробництво. Замовник і мотиви вбивства слідством не встановлені.

Адвокат Мурад Мусала, що представляє інтереси Джабраіла Махмудова, заявив після скасування виправдувального вироку, що має намір звернутися зі скаргою до Європейського суду з прав людини. На його думку, військова колегія Верховного суду винесла рішення про скасування без достатніх для того підстав.

Читайте також:

Генпрокуратура РФ оскаржила вердикт у справі Політковської

Справу про вбивство Політковської розвалили дрібниці

Замовлення на вбивство Політковської одержав дядько обвинувачених

За вбивство Політковської заплатили 2 млн. дол.

ВідеоВиправдувальний вирок відмінено

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: