Обвинувачення у справі Бута залишилося без головного "козиря"

Кримінальний суд Таїланду відмовився долучити до справи російського "торговця смертю" Віктора Бута компромат з Колумбії.

Обвинувачення у справі російського підприємця Віктора Бута, якого США звинувачують у незаконній торгівлі зброєю, позбулося одного з основних своїх аргументів.

Зараз прокуратура Таїланду намагається оскаржити рішення суду про відмову екстрадувати Бута до США. Але кримінальний суд вилучив з апеляції важливий документ – лист глави колумбійського МЗС, який називає Революційні збройні сили Колумбії (FARC) терористичною організацією, а не політичною, як вирішив суд минулого року. Як відомо, Бута звинувачують саме у продажі зброї повстанцям з FARC.

Підставою для відмови в розгляді заяви прокуратури стало формальне порушення – документ було надано з порушенням встановлених термінів.

Нагадаємо, в серпні минулого року кримінальний суд Таїланду відхилив запит США про екстрадицію Віктора Бута. За словами судді, провина Буту не доведена, а суд не має в своєму розпорядженні достатніх підстав, щоб екстрадувати заарештованого до США. Вашингтон подав апеляцію.

Віктора Бута заарештували в одному з готелів Бангкока 6 березня 2008 року. Операцію із затримання проводили співробітники наркоконтролю США. Агенти видали себе за бойовиків "Революційних збройних сил Колумбії" і мали намір придбати у Бута зенітні ракети. З того часу російський підприємець, який відкидає звинувачення на свою адресу, утримується в тайській в'язниці, а американській владі не вдається домогтися його висилки.

У разі екстрадиції Буту загрожує в США довічне ув'язнення. Однак тайська влада не форсує питання з екстрадицією, не бажаючи, як вважають експерти, псувати відносини з Росією. Навесні 2009 року тайський прокурор відмовився пред'являти звинувачення Буту, переклавши це завдання на американських представників.

Тим часом захист Буту заявляє, що представники США сфальсифікували докази, які стали підставою для його арешту.

Читайте також:

Колумбія надіслала 300 сторінок компромата на Віктора Бута

Таїландський суд відмовився звільнити "торговця смертю" Бута під заставу

Віктор Бут: я став заручником західних легенд про ворожих росіян

Таїланд відмовився видати США російського "торговця смертю"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: