Очевидці бійні в Киргизії: з машин без номерів розстрілювали усіх без розбору

Мешканця півдня Киргизії розповідають про провокації та страх. На вулицях Оша і Джалал-Абада лежать тіла загиблих, жертв сутичок ховають у загальних могилах просто на подвір'ях.

За словами очевидців подій на півдні Киргизії, де з 11 червня тривають міжетнічні зіткнення між киргизами і узбеками, ситуація в регіоні далека від тієї, що надходить з офіційних джерел.

Як розповів мешканець Оша Тенгелбес Нурматов, конфлікт перетворився з міжнаціонального на війну провокаторів.

"І узбеки, і киргизи стверджують, що за бійнею стоїть Санжар Бакієв, прихильники якого пускають по місту спочатку БТР, за ними їдуть машини без номерів, з яких розстрілюють людей усіх національностей без розбору", - зазначив Нурматов.

"Народ в паніці, мирні громадяни практично не виходять на вулицю", - поділився чоловік. Він наголосив, що мирні киргизи та узбеки допомагають один одному – "сам я киргиз за національністю, і скажу чесно, майже всі мої родичі поселили сусідів-узбеків у своїх будинках. Ті, хто не боїться висунутися на вулицю, йдуть розбирати завали від пожеж і погромів. Серед них і киргизи, і росіяни, і узбеки".

Мешканець міста Сузак Бахадир у чомусь підтримує, але в чомусь не згоден зі своїм співвітчизником. "Ми боїмося провокацій, - розповів він. - Як тільки в Сузак заходять війська, слідом за ними з'являються провокатори, які починають палити будинки і вбивати людей. Більше 90 відсотків мешканців нашої місцевості - узбеки. Ми не хочемо війни, але нас змушують оборонятися".

"Ми готові погодитися на комендантську годину і підкоритися владі, але тільки в тому випадку, якщо Сузаком не їздитимуть силовики", - підкреслив Бахадир.

"Вже ні для кого не секрет, що провокаціями займаються Санжар і Ахмад Бакієв. Їхні люди приходять озброєними, війська без опору здаються групам бакієвців, віддають їм БТРи, камуфляж, зброю, замість того, щоб затримати або знищити!", - додав він.

Жахливі факти про ситуацію в Джалал-Абаді опублікував на своїй сторінці в Facebook користувач Ilya Lukash. Так, він наводить розповідь одного з очевидців:

"Сам він у Бішкеку, родина залишилася в Джалал-Абаді. Коли все розпочалося, він сказав їм їхати в село Ноокен, де живуть його батьки. Тільки вони туди приїхали (дружина, дві дочки і 19-річний син), там теж почалися стрілянина і бої. Вони вирішили піти через поле в гори. Посеред поля групу 30-40 осіб застала злива з градом, вони збилися в купу, сиділи, дзвонили батькові, плакали. Дружина дуже мужня, сказала, будемо переносити труднощі, які посилає Богом, із гідністю. А мені телефоном каже це таким голосом, наче репортаж передає. Я і то не стримав сліз".

Люди також розповідають, що у дворах досі лежать трупи та фрагменти обгорілих тіл. Узбеків, як і киргизів, в одній могилі по 4-5 людей ховають, іноді просто у дворі власного будинку або неподалік від громадських місць.

"Під вікнами мого будинку у Джалал-Абаді йшов бій, два трупи лежали три години, племінниця телефонувала-телефонувала в Пожарки, міліцію - ніхто не брав трубку. Потім проїжджав якийсь бус (автобус - ред.) без номерів, закинув трупи, як сміття, в салон і поїхав далі. Раніше на цьому бусі їздив наш собачник Вася, він собак відстрілював, тепер ось, мабуть, трупи збирає", - написав у Мережі інший свідок подій.

Нагадаємо, зіткнення в Оші розпочалися в ніч на п'ятницю, 11 червня. Місто частково спалене, зруйноване і розграбоване. 12 червня заворушення перекинулися на Джалал-Абад. Тимчасовий уряд частково мобілізував наслення і дозволив міліції відкривати вогонь на ураження з табельної зброї. За офіційними даними, загинули більше сотні людей, близько 1500 поранені.

Читайте також:

На півдні Киргизії затримали організатора безладів - відомого політика

У Киргизії почалися заклики до "джихаду": жертв вже більше сотні

Росія перекинула в Киргизію батальйон десантників

У Джалал-Абадській області Киргизії введено надзвичайний стан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: