Очільник Інгушетії відмовився визнати ухвалу Конституційного суду країни про скасування зміни території

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На думку Євкурова, відповідні рішення може ухвалювати лише Конституційний суд РФ.

Ухвала Конституційного суду Інгушетії, який визнав неконституційним закон про обмін землями із Чеченською республікою, не може бути причиною для скасування закону.

Про це заявив глава Інгушетії Юнус-Бек Євкуров, пише "Інтерфакс".

"Надійшла інформація, що Конституційний суд регіону ухвалив рішення про скасування закону про затвердження угоди щодо встановлення кордону між Чеченською Республікою і Республікою Інгушетія. Потрібно розуміти, що сьогоднішнє рішення не скасовує угоду, воно набуло законної сили", - сказав він.

Водночас, на думку Євкурова, відповідні рішення повинен ухвалювати винятково Конституційний суд РФ.

"Щоб уникнути розбіжностей, непотрібних суперечок і пересудів як всередині нашої республіки, так і з Чечнею, договори між нами, двома суб'єктами, що зачіпають інтереси обох регіонів, повинні бути перевірені тільки на відповідність Конституції Росії і винятково Конституційним судом Російської Федерації", - зазначив інгуський лідер.

Нагадаємо, голова Інгушетії Юнус-Бек Євкуров та голова Чечні Рамзан Кадиров ухвалили рішення про обмін територіями між обома республіками. Чечня отримала частину Надтеречного району Інгушетії, Інгушетія натомість отримала територію на кордоні з Малгобецьким районом. Обидві території є нежитловими. Це викликало масове невдоволення у жителів Інгушетії, які мітингують у столиці республіки Магасі, оскільки, згідно з угодою, Чечня отримує у 27 разів більше території, ніж віддає.

Парламент республіки ратифікував 4 жовтня цю домовленість між главами Чечні та Інгушетії про обмін землями, всупереч рішенню місцевого Конституційного суду, який постановив провести референдум щодо цього питання. Після мітингів місцеві депутати анонсували перегляд ратифікації цієї угоди. Крім того, уряд Інгушетії санкціонував акцію протесту до 17 жовтня, а потім видали дозвіл на її відновлення від 31 жовтня по 2 листопада. Наразі акція перервана.

Залиште свій коментар

Вибір редакції