Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Очільник РПЦ Кирило в емоційному листі пригрозив Патріарху Варфоломію Страшним судом

Очільник РПЦ Кирило в емоційному листі пригрозив Патріарху Варфоломію Страшним судом

Патріарх Московський вимагає у Варфоломія відступитися від спілкування з "розкольниками".

Очільник РПЦ Кирило 30 грудня написав емоційний лист Вселенському патріарху Варфоломію, в якому вимагає від нього відмовитися від надання Україні Томосу.

Лист російського патріарха було поширено у Telegram-каналі "Церквач".

Згідно з коментарем автора каналу, у листі очільник РПЦ викладає свою версію останній подій довкола Української автокефалії "точно так же, як Дмитро Кисельов в програмі "Вести недели".

"Возз'єднання розкольників з Церквою стало б великою радістю для православних України... Але нинішній політизований процес далекий від норм і духу святих канонів. Його супроводжує жахливе нагромадження брехні, а тепер уже і насильство стосовно справжньої Української Православної Церкви", - йдеться у листі.

"На так званому "помісному соборі", який скликали ви, а очолила трійка, що складалася з вашого представника, самозваного "патріарха" (іменованого тепер "почесним") і світського глави української держави, були присутні лише двоє з 90 єпископів Української православної церкви. Те, що ви називаєте "помісним собором", стало зборами розкольників під прикриттям імені Святої Константинопольської церкви", - такі звинувачення Кирило висунув Вселенському патріарху Варфоломію.

Очільник РПЦ вимагає у Варфоломія відступитися від спілкування з "розкольниками" й відмовитися від "політичної авантюри їхньої легалізації". Йдеться, зокрема про почесного патріарха Філарета, який до того очолював УПЦ КП і якого Москва вважає "розкольником".

В іншому випадку патріарх Кирило погрожує голові Константинольської церкви Страшним судом.

Нагадаємо, раніше патріарх Варфоломій посміявся із закидів Москви про те, що він отримав хабара за українську автокефалію.

15 грудня у Києві на Об'єднавчому соборі УПЦ Київського патріархату, Української автокефальної церкви України та частини УПЦ Московського патріархату було ухвалено рішення про створення Православної Церкви України. Першим предстоятелем обрано митрополита Епіфанія.

Духовенство Московського патріархату в Україні засудило собор і не визнало його результатів. Натомість його учасники переконані, що це історичне рішення. Таким чином, митрополита Вінницького і Барського Симеона, митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра було виключено зі складу синоду УПЦ МП, оскільки вони були учасниками створення ПЦУ. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції