Очільник ВООЗ не виключає, що коронавірус міг поширитися з китайської лабораторії: заява

Очільник ВООЗ не виключає, що коронавірус міг поширитися з китайської лабораторії: заява

Фото: Associated Press

Заява суперечить звіту ВООЗ, в якому версію про витік вірусу з лабораторії називали "вкрай малоймовірною".

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус визнав, що "передчасно" виключати версію витоку COVID-19 з лабораторії Уханьського інституту вірусології в Китаї.

Про це повідомляє The Associated Press.

"Я сам був лаборантом, я імунолог, і я працював в лабораторії, і в лабораторії трапляються нещасні випадки, - висловився Тедрос. - Це звичайна справа".

Він, зокрема, нагадав про те, що уряд Китаю відмовився надати необроблені, персоналізовані дані про ранні випадки COVID-19 дослідникам Всесвітньої організації охорони здоров'я, які приїжджали в Ухань на початку цього року. 

За словами Гебреєсуса, ВООЗ "просить Китай бути прозорим, відкритим і співпрацювати". "Особливо щодо необроблених даних, які ми просили в перші дні пандемії", - вказав очільник спеціалізованої установи ООН з питань охорони здоров'я.

Очільник ВООЗ наголосив на необхідності отримання від Китаю іформації про те, "якою була ситуація в цій лабораторії до і на початку пандемії".

"Якщо ми отримаємо повну інформацію, ми зможемо виключити (лабораторний витік. - Ред)", - додав Гебреєсус.

Зауважимо, що його заява суперечить звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я щодо походження коронавірусу, в якому експерти називали версію про витік вірусу з лабораторії "вкрай малоймовірною", схиляючись до передавання COVID-19 від кажанів до людей через іншу тварину-носія.  

Уряди 14 країн, зокрема Австралії, Канади, Чехії, Данії, Естонії, Ізраїлю, Японії, Латвії, Литви, Норвегії, Південної Кореї, Словенії, Великої Британії та США, висловили занепокоєння доповіддю ВООЗ щодо походження COVID-19. 

Нагадаємо, що приїзду команди експертів до Уханя передували місяці дипломатичних суперечок, що призвели навіть до публічної скарги гендиректора ВООЗ Тедроса Адханома Гебреєсуса. 

Тим часом низка країн закликала Всесвітню організацію охорони здоров'я повернутися до Китаю для подальшого розслідування походження пандемії COVID-19.

У Білому домі засумнівалися щодо походження коронавірусу — "Секретні матеріали"

У Білому домі засумнівалися щодо походження коронавірусу — "Секретні матеріали"

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація