Очільник ВООЗ заявив про "знаменний момент у боротьбі" з пандемією коронавірусу

Очільник ВООЗ заявив про "знаменний момент у боротьбі" з пандемією коронавірусу

Associated Press

У такий спосіб Гебреєсус похвалив США за "історичне рішення щодо вакцинної справедливості".

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус вважає рішення США відмовитися від патентів на вакцини від COVID-19 "знаменним моментом у боротьбі" з пандемією коронавірусу. 

Відповідну заяву він оприлюднив у своєму мікроблозі в Twitter.

"Підтримка відмови від захисту інтелектуальної власності щодо вакцин є потужним прикладом лідерства США у вирішенні глобальних проблем охорони здоров'я, - заявив очільник ВООЗ. - Я хвалю США за це історичне рішення щодо вакцинної справедливості".

Як пише The Associated Press із посиланням на торгового представника США Кетрін Тай, адміністрація американського президента Джо Байдена підтримала ідею відмовитися від патентів на COVID-вакцини на період пандемії. Це дозволить більшій кількості виробників виготовляти преперати від коронавірусу.

"Це глобальна криза в галузі охорони здоров'я, і ​​надзвичайні обставини пандемії COVID-19 вимагають ухвалення надзвичайних заходів. Мета адміністрації - в найкоротші терміни надати якомога більше безпечних і ефективних вакцин максимально великій кількості людей", - пояснила Тай.

Вона зауважила, що на глобальне узгодження цієї ініціативи в рамках Світової організації торгівлі (СОТ) знадобиться час.

Генеральна рада СОТ в середу, 5 травня, порушила питання тимчасової відмови від захисту інтелектуальної власності щодо вакцин від COVID-19. Цю ідею вперше ще у жовтні запропонували Південна Африка та Індія. Відтоді підтримку цій пропозиції висловила понад сотня країн.

Водночас ті, хто виступають проти відмови від патентів, наполягають на тому, що виробництво вакцин від коронавірусу є складним, і його не можна нарощувати шляхом послаблення інтелектуальної власності. Вони також заявляють, що скасування патентів може зашкодити майбутнім інноваціям.

Раніше очільник ВООЗ заявив, що вартість COVID-вакцинації дорослого населення планети в наступному році сягатиме від 35 до 45 млрд доларів. 

Як змінилося ставлення українців до вакцинації

Як змінилося ставлення українців до вакцинації