Очільника Міноборони Великої Британії звільнили через витік інформації у справі Huawei

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Своєю чергою міністр Гевін Вільямсон відхрестився від причетності до витоку.

У Великій Британії через витік інформації з закритого засідання Ради безпеки у справі Huawei було звільнено міністра оборони Гевіна Вільямсона.

Про це повідомляє Sky News.

За даними журналістки Бет Ригбі, відповідне рішення ухвалила прем'єр-міністр Британії Тереза Мей "у зв'язку з втратою довіри у його здібностях обіймати цю посаду".

Окрім цього Мей назвала "безпрецедентним" витік з засідання Ради нацбезпеки, під час якого було вирішено підтримати компанію Huawei у створенні мережі 5G, і зазначила, що він її "глибоко розчарував".

Своєю чергою сам Вільямсон заявив, що жодного доказу його провини немає.

"Мені шкода, що ви вважаєте, що витік стався з мого відомства. Я наголошую, що це не так. Я категорично заперечую, що мав якийсь стосунок до цього витоку, і впевнений в тому, що ретельне і офіційне розслідування підтвердить мою позицію", - написав він Мей.

Окрім цього Вільямсон розповів, що йому "рекомендували подати у відставку", проте він відмовився, оскільки це означало б його зізнання у причетності до витоку.

Наразі у Міноборони триває внутрішнє розслідування, яке може стати початком кримінального провадження.

Новим міністром оборони Великої Британії призначено міністра міжнародного розвитку Пенні Мордонт, яка стане першою жінкою на цій посаді.

Нагадаємо, раніше у Польщі заарештували співробітника Huawei за підозрою у шпигунстві на користь Китаю. Міністерство закордонних справ КНР висловило серйозне занепокоєння з приводу цього інциденту та закликало Польщу захистити законні права затриманого китайця.

Згодом у ЦРУ заявили, що Huawei фінансують китайські спецслужби. Розвідка Сполучених Штатів надала Британії необхідну інформацію про те, що Huawei брала гроші у Народної-визвольної армії, Комісії з нацбезпеки, а також від третьої гілки китайської державної розвідувальної мережі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції