Один з переданих США "шпигунів" сидів за хабар тюремникам

Один з чотирьох росіян, яких обміняли на десятьох "російських шпигунів", відбував термін в колонії для колишніх співробітників правоохоронних органів за те, що намагався підкупити керівництво цієї колонії.

Один з фігурантів "шпигунського обміну" між Росією і США, Геннадій Василенко, відбував термін в Борській колонії для колишніх співробітників правоохоронних органів за те, що намагався підкупити керівництво цієї колонії, ще коли відсиджував там свій перший термін за зберігання зброї. Про це йдеться у матеріалах кримінальної справи.

Відомо, що Василенко - єдиний з чотирьох росіян, яких передали США в обмін на десятьох затриманих там передбачуваних шпигунів, хто не був засуджений за зраду батьківщині. У 2006 році він був засуджений до трьох років колонії-поселення за незаконне зберігання зброї. Слідство спочатку підозрювало, що він, будучи заступником начальника служби безпеки телекомпанії "НТВ-Плюс", був причетний до замаху на керівника "Мострансгазу" Олексія Голубничого, однак доказів знайдено не було. У результаті Василенко був засуджений лише за зберігання чотирьох пістолетів, патронів, тротилової шашки, підривного патрона і двох електродетонаторів.

В 2008 році Василенко за порушення режиму в колонії-поселенні був переведений в Борськуколонію. Там він незабаром побився з іншим ув'язненим, після чого запропонував йому тисячу доларів, якщо він не буде писати заявупро сутичку. Крім того, він пропонував співробітникам колонії 10 тисяч доларів за те, щоб з його особової справи були вилучені всі стягнення і додані заохочення, що дозволило б йому претендувати на умовно-дострокове звільнення.

Співробітники ФСБ затримали Василенко відразу після того, як він отримав від свого сина Іллі, який приїхав відвідати його в колонію, 3 тисячі доларів (перший "транш" хабара), а також три флакона одеколону, призначеного на подарунки іншим ув'язненим (парфуми у виправних установах заборонено). У квітні 2009 року Василенко був засуджений за своєю другою справою ще на три роки колонії суворого режиму.

Василенко, хоч і не був засуджений за шпигунство, ще в 80-ті роки, під час роботи в управлінні зовнішньої контррозвідки СРСР, підозрювався у співпраці з ЦРУ. У 1987 році співробітник ФБР Роберт Ханссен за 25 тисяч доларів передав КДБ копію рапорту співробітника ЦРУ Джека Платта про розробку такого собі "М". У КДБ запідозрили, що під кодовим ім'ям "М" ховається Василенко, який раніше повідомляв, що намагається завербувати Платта.

Після цього випадку Василенко був звільнений з КДБ. Посилаючись на неназваних ветеранів спецслужб, він продовжував підтримувати відносини з Платтом, вони навіть вели спільний бізнес. Джерела вважають, що саме за клопотанням Платта Василенко був включений до "обмінного списку", який склали Вашингтоном.

Читайте також:

Британія видала "російському зраднику" Сутягіну посвідку на проживання

Депортований із США 12-й російський агент був співробітником Microsoft

Зі США висланий ще один росіянин-шпигун

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: