ОДКБ допустила "будь-які заходи" у зв'язку з насильством в Киргизії

У Москві пройшло екстрене засідання ОДКБ. Члени "російського аналога НАТО" назвали заходи, яких вживає уряд Киргизії для припинення міжетнічного насильства, недостатніми, і висловили готовність втрутитися.

Країни-члени Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) не виключили застосування будь-яких засобів з метою припинення міжетнічного насильства в Киргизії.

Екстрене засідання, присвячене ситуації в Киргизії, відбулося за дорученням голови Ради колективної безпеки ОДКБ - президента РФ Дмитра Мєдвєдєва. На зустріч були запрошені і представники тимчасового уряду Киргизії.

Після завершення засідання секретар Ради безпеки РФ Микола Патрушев заявив, що члени організації "не виключили використання жодних засобів, які є в потенціалі ОДКБ і застосування яких можливо в залежності від розвитку ситуації в Киргизії". Водночас про можливість застосування військ прямо він нічого не сказав.

ОДКБ, яка об'єднує Росію, Казахстан, Киргизію, Білорусь, Вірменію, Узбекистан і Таджикистан, у минулому році створила Колективні сили оперативного реагування (КСОР), кістяк яких становлять російські десантники.

Раніше Киргизія звернулася до Росії по військову допомогу у зв'язку із міжетнічними зіткненнями між узбеками і киргизами на півдні країни, але поки Москва обмежилася відправкою батальйону десантників для охорони своєї військової бази Кант.

Що стосується миротворчих сил ОДКБ, то вони можуть бути відправлені в республіку лише після ухвалення рішення відповідно до статуту ООН і після консультацій зі всіма учасниками цієї організації.

За останніми офіційними даними, кількість жертв безладів у Киргизії досягла 124 людей, понад 1700 отримали поранення. За неофіційною інформацією, кількість загиблих наблизилася до тисячі.

У Джалал-Абадській та Ошській областях запроваджено режим надзвичайного стану, проте владі досі не вдається взяти ситуацію під контроль.

Читайте також:

В Оші затримали снайперів, які стріляли по мирних мешканцях

Росія перекинула в Киргизію батальйон десантників

Очевидці бійні в Киргизії: з машин без номерів розстрілювали усіх без розбору

На півдні Киргизії затримали організатора безладів - відомого політика

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: