ОДКБ попросила собі статус НАТО

Країни Ташкентського договору звернулися до ООН з пропозицією співпрацювати у сфері боротьби з тероризмом та миротворчих місіях.

Ініційована Росією Організація Договору про колективну безпеку (ОДКБ) розраховує отримати всесвітнє визнання, аналогічне тому, яке є у Північноатлантичного альянсу.

ОДКБ підготовила меморандум про співпрацю з ООН, який дозволить їм разом боротися з тероризмом і наркотрафіком у всьому світі, а також проводити миротворчі операції. Подібний документ рік тому підписали ООН і НАТО, що викликало різку критику Росії.

Тепер у Москві заявляють, що зближення ООН і ОДКБ допоможе останній домогтися довгожданих партнерських відносин і з Північноатлантичним альянсом.

Проект меморандуму керівники МЗС "сімки" (до ОДКБ входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизія, Росія, Таджикистан і Узбекистан) вже погодили між собою та передали на розгляд до ООН.

"На першому етапі Генасамблея ООН повинна схвалити взаємодію з ОДКБ. Це має відбутися вже в листопаді. А вже на другому етапі підписується меморандум", - повідомив генсек організації Микола Бордюжа.

За його словами, секретаріат ОДКБ вже провів перші переговори з керівництвом ООН. "Вони завірили нас, що узяли меморандум у провадження", - зазначив він.

Постпред РФ при НАТО Дмитро Рогозін вважає, що з початком "перезавантаження" відносин між Росією і США не виключено зближення ОДКБ з альянсом.

"Якщо за колишнього генсека НАТО в керівництві блоку панував дух відторгнення ОДКБ, то зараз я не можу судити так категорично. Серед 29 країн альянсу немає консенсусу з приводу відносин з ОДКБ, і це свідчить про те, що усередині НАТО з'явилася група впливових країн, яка вважає неминучим встановлення партнерських відносин з "сімкою", - пояснив Рогозін.

Читайте також:

США пустили російських військових на свої ядерні об'єкти

Нова військова доктрина Росії дозволяє превентивний ядерний удар

Україна не зацікавлена в безпеці від Ташкентського договору

Росія створює в Центральній Азії аналог НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: