ОДКБ замість миротворців посилає в Киргизію "фахівців" проти банд-угрупувань

"Російське НАТО" відправить до Киргизії не миротворців, а "фахівців з локалізації бандитських угрупувань" для запобігання масовим заворушенням.

Держави Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) не планують направляти до Киргизії миротворчі підрозділи, але готові вислати туди фахівців із "запобігання масовим заворушенням".

"Розглядається питання про направлення до республіки фахівців, які знають, як планувати і як готувати операції із запобігання масовим заворушенням, виявлення організаторів, з локалізації бандитських угрупувань, які провокують загострення ситуації", - повідомив генеральний секретар ОДКБ Микола Бордюжа.

За його словами, це один із заходів, який обговорювався напередодні в Москві на зустрічі з секретарем Ради безпеки Киргизії Аліком Орозовим. При цьому Бордюжа ще раз підкреслив, що мови про відправлення до Киргизії миротворців не йде.

Зі свого боку, Алік Орозов повідомив, що від шести до дев'яти вертольотів для силових структур Киргизії можуть надати або Росія, або Казахстан.

Крім того, глави держав-членів ОДКБ вже схвалили план стабілізації ситуації на півдні Киргизії, запропонований секретарями Ради безпеки за підсумками екстрених консультацій.

Нагадаємо, масові заворушення спалахнули в місті Ош в ніч на 11 червня. Наступного дня вони перекинулися на Джалал-Абадську область. У зоні зіткнень киргизька влада оголосила надзвичайний стан і запровадила комендантську годину. Туди були перекинуті додаткові сили міністерства оборони, МВС, внутрішніх військ, а також інших силових структур.

За останніми офіційними даними, в результаті безладів загинули більше 190 осіб, понад дві тисячі отримали поранення. Неофіційно повідомляється про майже 2 тисячі жертв. Щонайменше 400 тисяч людей стали біженцями.

Читайте також:

Мародери спалили 70% південної столиці Киргизії

ОДКБ допустила "будь-які заходи" у зв'язку з насильством в Киргизії

Спецслужби: жертвами погромів у Киргизії стали майже 2 тисячі людей

РБ ООН засудила насильство в Киргизстані

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: