Одна річка в Угорщині вже повністю знищена

Екосистема ріки Марцаль на заході Угорщини знищена: загинула риба і рослинність.

Екосистема ріки Марцаль на заході Угорщини, куди вилилися отруйні промислові відходи після аварії на алюмінієвому комбінаті, знищена. Про це заявлено представниками Національної служби з дій в надзвичайних ситуаціях Тібора Добшона.

"Екосистема Марцаля повністю зруйнована, оскільки украй високий рівень вмісту лугу у воді все вбив: риби померли, і ми не змогли врятувати рослинність. Річці був винесений смертний вирок, коли" червоний шлам "проник в неї через струмок Торна", - заявив Добшон, додавши, що влада "намагалася знизити рівень вмісту лугу в річці за допомогою гіпсу і кислоти, але ці заходи не отримали ефекту".

Нагадаємо, у вівторок 6 жовтня в трьох областях, порушених розливом відходів (Веспрем, Ваш і Дьйор-Мошон-Шопрон), було оголошено надзвичайний стан. У населеному пункті Девечер було затоплено близько 400 будинків, вулиці Колонтар виявилися покриті отруйної рідкої масою шаром у два метри.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заспокоїв населення, заявивши, що загрози радіоактивного зараження після розливу токсичних відходів немає.

Нагадаємо, у понеділок, 4 жовтня, на заході Угорщини стався вибух на греблі резервуара з отруйними відходами алюмінієвого виробництва. Отрута частково затопила населені пункти Колонтар і Дечевер, а також газопровід та залізничні шляхи. Рух на цій ділянці дороги довелося перекрити.

Уряд Угорщини оголосив надзвичайний стан у трьох областях на заході країни. Всього ж у катастрофі загинули не менше 3 людей, більше сотні постраждали. Кілька людей вважаються зниклими безвісти. У населеному пункті Колонтар медики надали допомогу 62 потерпілим, дев'ять з них були госпіталізовані у важкому стані.

За даними голови місцевих рятувальників Дьєрдя Бакош, після вибуху з резервуара вилилося 600-700 тисяч кубічних метрів токсичних відходів.

Екологи переконані, що кілька, подібних до угорського, потенційно небезпечних сховищ є і в Україні: у Калуші, Миколаєві та Запоріжжі. В Запоріжжі, кажуть експерти, навіть тече червона річка, яку регулярно перетинають місцеві жителі.

Ще гірша ситуація у Дніпродзержинську. Там розташоване сховище уранового виробництва. До того ж – будувалося воно ще за радянських часів, коли зрозумілих стандартів та схем зберігання таких токсичних речовин не існувало.

Натомість МНС переконує, що загрози в Україні немає.

Читайте також:

Токсичні відходи з Угорщини дісталися Дунаю

Україні загрожує отруйна вода з Угорщини

Екологічне лихо: вилив токсичних відходів в Угорщині

В Угорщині оголошено надзвичайний стан

Токсичні відходи затопили два міста Угорщини, є жертви

ВідеоОдна річка в Угорщині вже повністю знищена

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: