Одним з ускладнень коронавірусу може бути тромбоз, який загрожує раптовою смертю – лікарка з Нью-Йорка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дослідження цієї версії вимагають проведення розтинів хворих, на які немає часу та можливостей.

Іноді коронавірусні пацієнти, які перебувають у стабільному стані, раптово помирають, і лікарі поки не мають чіткого розуміння, що спричиняє смерть неважких хворих, розповіла в інтерв’ю лікарка-госпіталіска Валентина Голобородько, яка практикує у лікарні “Montefiore Medical Center” район Бронкс у Нью-Йорку.

Однак медики мають одну теорію, для підтвердження якої мають проводитись розтини пацієнтів з раптовими смертями. Та у моргах фізично немає місця, щоб пустити лікарів робити дослідження тіл померлих.

"Ми абсолютно не розуміємо причину. Схиляємося до того, що ці смерті відбуваються або через тромбози… Ми багато обговорюємо з колегами і з Італії, і з інших країн, обговорюємо у групах і на форумах, що у багатьох виявляють тромбози глибоких вен і венозні, і артеріальні тромби. Тому, якщо ця хвороба передбачає розвиток тромбозу, то такий хворий може померти або від раптового інфаркту, або від тромбоемболії легеневої артерії. І ми навіть обговорюємо з колегами питання збільшення дози препаратів проти згортання крові, які ми даємо для профілактики утворення тромбів, щоб цим хворим давати більші дози антикоагулянтів. Щоб попередити тромб", - розповіла медичка у інтерв'ю ТСН.Тиждень.

Також медики не виключають ще однієї ймовірної причини раптової смертності у пацієнтів у важкому стані, які вже підключені до апарату вентиляції легень.

"Другий механізм, який ми підозрюємо, - це те, що у важких хворих, які вже в реанімації на ШВЛ, раптом падає фракція викиду, тобто дуже сильно слабшає серце. Простими словами, буквально напередодні серце було нормальним, а вже сьогодні воно ледь рухається. Часто скоро після цього стається раптова смерть. І це ще теж треба дослідити – або це якийсь обширний інфаркт, або запалення серцевого м’язу, що схиляє до послаблення серця і порушення ритму. Щоб це зрозуміти, треба робити розтин, треба стежити за цими хворими на кардіомоніторах, щоб знати, які в них ритми, ймовірно, це можна буде зробити, коли хвиля трішки спаде і у лікарні з’являться ресурси", - пояснила лікар.

Залиште свій коментар

Вибір редакції