Одного з капітанів двох суден, які пройшли повз затонулу "Булгарію", затримано

Наразі не повідомляється, капітан якого саме судна затриманий, коли і куди доставлений.

Капітан одного із двох суден, які пройшли 10 липня повз місце трагедії з "Булгарією" і не надали людям, які тонули, допомогу, затриманий на 48 годин.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ з Татарстану Асгат Сафаров.

"Порушено кримінальну справу. Капітан затриманий на 48 годин. Слідчий комітет обов'язково дасть оцінку діям капітана судна, який справді був ближче до місця аварії і не вжив жодних заходів для порятунку людей", - повідомив Сафаров.

Він не повідомив, капітан якого саме судна затриманий, коли і куди доставлений.

Інформація за обставинами цієї справи, зауважив міністр, йде дуже суперечлива. "Її складно коментувати Слідчий комітет розбереться", - вважає він.

При цьому він нагадав, що під час трагедії на Куйбишевському водосховищі була негода - гроза, сильний вітер, великі хвилі.

ПІДВОДНЕ ВІДЕО ІЗ ЗАТОНУЛОГО ТЕПЛОХОДУ "БУЛГАРІЯ"

"Судно затонуло настільки швидко (зі слів очевидців, за 2-3 хвилини), що судна, які проходили повз за півтора кілометра, могли цього і не помітити, як і потопаючих у воді людей", - сказав міністр, припустивши, що вони могли бачити "Арабеллу" (йшла за "Булгарією" і потім рятувала людей).

На його думку, "слідство дасть оцінку діям і капітану Булгарії (Олександр Островський, він потонув), і капітанам суден, які не надали допомогу людям".

З його слів, МВС з Татарстану дуже щільно працює з СК РФ, який розслідує справу про корабельну аварію.

"Наші співробітники надають весь необхідний оперативний супровід у рамках розслідування цієї кримінальної справи", - сказав Сафаров, нагадавши також, що понад 400 співробітників МВС і МНС з моменту трагедії беруть участь в пошуку постраждалих і тіл загиблих в результаті корабельної аварії.

Як повідомлялося, за фактом аварії корабля порушено три кримінальні справи - про порушення правил експлуатації (ст.263 КК РФ) і надання туристичних послуг (ст.238 КК РФ), про ненадання капітаном судна допомоги потерпілим (ст. 270 КК РФ).

НА ДНІ ВОЛГИ ЗНАЙДЕНІ ФОТО, ЗРОБЛЕНІ ЗА КІЛЬКА ГОДИН ДО ЗАГИБЕЛІ "БУЛГАРІЇ"

Раніше офіційний представник СК РФ Володимир Маркін повідомляв, що слідством дано доручення транспортній поліції про затримання капітана судна Арбат Юрія Тучина і капітана судна Дунайський 66 Олександра Єгорова і доставку їх в Казань для проведення з ними слідчих дій.

У свою чергу в.о. Татарського транспортного прокурора Руслан Цечоєв напередодні уточнив, що мова йде не про арешт, а про доставку капітанів в Казань як процесуальний захід примусу і дачу ними показань у рамках розслідуваної кримінальної справи за фактом аварії корабля.

"Повідомлення в ряді ЗМІ про арешти капітанів - журналістські домисли", - пояснив він.

Нагадаємо, двопалубний дизель-електрохід "Булгарія", побудований в 1955 році в Чехословаччині, затонув 10 липня під час грози на Куйбишевському водосховищі на території Татарстану в трьох кілометрах від берега.

Тим часом було встановлено два судна, які пропливли повз теплохід "Булгарія", який зазнав аварії, не надавши допомогу. Проти їхніх капітанів були порушені кримінальні справи.

Читайте також:

Досі невідомою залишається доля 15 пасажирів "Булгарії"

В уряді РФ заступилися за капітанів, що пройшли повз "Булгарії"

Катастрофа "Булгарії": жінка, що втратила сина, розповіла про "показуху" влади

Термін експлуатації "Булгарії" закінчився більше 35 років тому

У Росії заборонили експлуатацію суден, подібних до "Булгарії"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: