Однозначність щодо України і непевність щодо Росії: у Брюсселі Туску і Трампу забракло згоди в оцінках

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Порозуміння також можуть не знайти й під час саміту НАТО.

Євросоюз і США мають однакову оцінку конфлікту в Україні, але подільші відносини з Росією бачать по-різному. Таким став підсумок зустрічі голови Європейської Ради Дональда Туска з президентом Дональдом Трампом у Брюсселі напередодні саміту НАТО, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

ЄС вважає Росію причетною до розпалювання війни в Україні і вимагає від Кремля дотримуватися мінських домовленостей. Вочевидь, таку ж позицію має й Вашингтон, але ніхто з учасників зустрічі не уточнив, що мається на увазі під різними поглядами на майбутнє взаємин із РФ. Відкритими залишилися також низка питань щодо зовнішньої і внутрішньої політики ЄС, які намагалися роз'яснити Трампу Туск і голова Єврокомісії Жан Клод Юнкер - в ході годинної зустрічі. Втім, цілий ряд питань залишився відкритим.

Непростою також має стати зустріч американського лідера з керівництвом НАТО та лідерами країн, які входять до Альянсу. У Брюсселі чекають, що нинішні переговори внесуть ясність у майбутнє військового блоку, який Трамп раніше називав застарілим, а європейських партнерів звинувачував в тому, що вони не доплачують до бюджету організації. Генсек НАТО Йенс Столтенберг напередодні підтвердив, що тема військових витрат буде обговорюватися. Також на порядку денному питання участі блоку в боротьбі з джихадистами та стосунки із Росією.

Відео У Брюсселі чекають, що переговори з Трампом внесуть ясність у майбутнє НАТО

Залиште свій коментар

Вибір редакції