Одразу в трьох країнах Європи спалахнули багатотисячні протести проти чинної влади

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Протягом останніх днів акції відбулись у Чорногорії, Сербії та Іспанії.

В трьох країнах вибухнули протести проти діючої влади - Чорногорія, Сербія і Іспанія. Як повідомляється у випуску ТСН.Тиждень, тисячі мітингувальників у столиці Чорногорії вимагали відставку уряду президента Міло Джукановича. Протест стався після того, як колишній ключовий союзник президента - банкір Душко Кнежевич - звинуватив Джукановича і його правлячу Демократичну партію соціалістів у непрозорих фінансових операціях та корупції високого рівня. Джуканович спростував звинувачення і в свою чергу сам звинуватив банкіра у відмиванні грошей та шахрайстві. Кнежевич втік з країни, пообіцявши розкрити деталі про неправомірну поведінку уряду. Джуканович і його партія правлять Чорногорією практично безперервно вже три десятки років. Країна прагне  приєднатися до Європейського союзу. Але у 2016-му там намагалися влаштувати державний переворот за участю  російської військової розвідки. Як встановили журналісти-розслідувачі, із подіями пов’язаний Володимир Моїсеєв, який під прізвищем Попов регулярно літав до Європи. Зокрема, він був помічений у  Польщі, Болгарії, Україні, Молдові та Сербії. Наразі Попова-Моїсеєва у спробі перевороту звинувачує прокуратура Чорногорії.

Протести у Європі, Чорногорія
Associated Press
Протест у Чорногорії

Протести у Сербії посилились. Люди виходять на вулиці 11-й тиждень поспіль. Протести, окрім столиці Белграду, поширилися і на інші міста. Люди мітингують проти заяв Вучича - колишнього ультраправого націоналіста, який тепер заявляє, що підтримує членство Сербії в Європейському союзі. Критики звинувачують Вучича у нівелюванні важко здобутих демократичних свобод в країні, яка пройшла через низку війн у 1990-х роках. Протести проти Вучича почалися після побиття у листопаді минулого року одного з лідерів опозиції. Переслідувані опозиційні партії заявляють, що бойкотуватимуть будь-які майбутні вибори в Сербії, якщо вони не будуть вільними і чесними.

Протести у Європі, Сербія
Associated Press
Протест у Сербії

Десятки тисяч людей вийшли на вулиці Барселони, тримаючи фото ув'язнених лідерів каталонських сепаратистів та закликаючи до самовизначення північно-східного іспанського регіону. Скандуючи "Свобода!" та "Незалежність!", близько 200 тисяч людей, за даними місцевої поліції, взяли участь у мирному марші. Суд над 12 лідерами сепаратистів, дев'ять з яких були ув'язнені з кінця 2017 року або початку 2018 року, розпочався цього тижня в Мадриді. Їх судять за участь у проведенні “референдуму” та за проголошення “незалежності”. У ході взяли участь “голова уряду” Каталонії Кім Торра і голова каталонського “парламенту” Роджер Торрент. 28 квітня в Іспанії відбудуться дострокові парламентські вибори. Рішення про дочасні вибори ухвалене після того, як парламент відхилив урядовий бюджет на 2019 рік, чим викликав законодавчу кризу. Каталонські партії, що підтримують незалежність, приєдналися до опозиційних партій.

Протести у Європі, Каталонія
Associated Press
Протест у Іспанії

ВідеоУ Чорногорії, Сербії та Іспанії тисячі людей вийшли на мітинги проти чинної влади

У трьох країнах Європи вибухнули протести проти чинної влади. Неспокійно зараз у Чорногорії, Сербії та Іспанії. Саме там, де раніше влада виявляла російський слід. 

У Чорногорії, Сербії та Іспанії тисячі людей вийшли на мітинги проти чинної влади

Залиште свій коментар

Вибір редакції