Офіцер ФСБ заявив про причетність Росії до заворушень у Лондоні, терактів у Парижі та "Ісламської держави"

Офіцер ФСБ заявив про причетність Росії до заворушень у Лондоні, терактів у Парижі та "Ісламської держави"

Офіцер ФСБ заявив про причетність Росії до заворушень у Лондоні, терактів у Парижі та "Ісламської держави"

Офіцер ФСБ Євген (ліворуч) розповів Андрієві Цаплієнку про причетність Росії до міжнародного тероризму / Фото: ТСН.ua

Слова агента російської спецслужби двічі перевіряли на детекторі брехні.

Сьогодні в Лондоні людина з ножем кинулася на пасажирів метро з криком: "Це вам за Сирію!". Є кілька поранених. Терориста вдалося знешкодити. Утім, схоже, ще одну європейську країну наближають до червоного рівня загрози. І ніби цей процес некерований.

Програма ТСН.Тиждень показала інтерв'ю, що може спричинити справжній шпигунський вибух. Бо про це давно говорять, але досі не мали підтверджень. За активністю терористів у Європі та США стоять кремлівські ляльководи. Нині це стверджує не хто-небудь, а досвідчений офіцер тих самих російських спецслужб, вузький фахівець із терористичних організацій. І свідчення його вже перевірили.

На зустріч з офіцером російських спецслужб доводиться їхати далеко з Києва. Те, що він збирається розказати, може стати справжньою бомбою. Для нього це надзвичайно небезпечний крок та він наважився порвати з минулим. Євген, фахівець із боротьби з тероризмом, і мав у ФСБ доступ високого рівня. Причини його втечі з Росії насправді не ідеологічні, а радше особисті, утім важливий результат.

Українські специ двічі перевіряли його слова на детекторі брехні. Результати перевірки не залишають сумнівів: те, що розповів утікач, – правда. Він стверджує, що радикальні ісламістські угруповання буквально нашпиговані російськими агентами. І Москва реально впливає на їхні дії.

Що може спричинити справжній шпигунський вибух

Що може спричинити справжній шпигунський вибух

– Правозахисники Європи з благих намірів допомогали виїхати тим людям, які піддавалися переслідуванню у себе на Батьківщині. Серед них були "введені" люди, їм робився необхідний пакет документів, їм робилася необхідна легенда. Вони активно вливалися в мусульманські громади. Маючи підтримку спецслужб, вони робили фінансові пожертвування, тим самим набуваючи авторитет, піднімаючись по ієрархії, – стверджує офіцер російської ФСБ Євген.

– А як створювалася легенда?

– Конкретна людина отримувала пакет документів, паспорт, довідку про переслідування родичів, про справи в ФСБ чи МВС у Чечні та Дагестані, газетні публікації про причетність людини до незаконних збройних формувань, про переслідування його. Людину вели до місць фільтрації за кордоном. Приблизно рік цю людину ніхто не чіпав. Після проходження тривалого часу на цю людину виходили, наприклад, чеченські старійшини, які були пов'язані з ФСБ і одночасно з діаспорою за кордоном. Далі на цьому етапі йшла фінансова допомога – спочатку тисячі, потім десятки тисяч доларів для підтримки сім'ї, для організації комерційної діяльності, для прикриття розвіддіяльності, – говорить Євген.

"Російські агенти були інструментом терористичних атак у Європі", – припускає Євген. Їхнім завданням було розхитати ситуацію і створити так званий мультикультурний конфлікт.

Лондон. Починаючи з 2009-го, тут кілька разів на рік відбуваються сутички між місцевими радикалами та мусульманами. 2011-го в таких сутичках загинули троє людей.

– Лондонські заворушення – це справа рук ФСБ?

– Якщо ви маєте на увазі заворушення 2009, 2010, 2011 років, коли громили магазини, все було створено згідно із затвердженими планами всередині ФСБ і СЗР (Служба зовнішньої розвідки РФ) про протидію спецслужбам Великобританії. Я знаю точно, що це наша агентура працювала.

– А як це розгойдувалося?

– Через тих, хто отримував грошовий приплив, ділився ним і "керосинив" обстановку просто для дестабілізації ситуації.

– А чи є факти, які говорять про те, що спецслужби Росії причетні до теракту в Парижі, чи, принаймні, знали про нього заздалегідь?

– Маючи свої можливості в європейських мусульманських структурах, вони не могли не знати про те, що готувалися теракти. Знаючи, і не сказавши, це...

– Співучасть?

– Співучасть у терактах. А співучасть, вона могла бути і прямою. Аналізуючи їхні зв'язки, звісно, можна буде побачити ниточки, які ведуть до Росії. Це було вигідно, насамперед, Росії, і російські спецслужби мали всі можливості для організації цього.

– А можете назвати якихось агентів Росії в мусульманських структурах, імена людей, які отримують гроші, щоб час від часу дестабілізувати ситуацію?

– Син і два племінники начальника контррозвідки "Хезболли", що проживали в Москві, зараз проживають у Європі, і через них здійснюється керівництво арабсько-ліванського напрямку з боку СЗР (Служби зовнішньої розвідки).

ТСН з'ясувала, що йдеться про родичів Абдули Хаді Хамаді, який очолює підрозділи контррозвідки "Хезболли". До речі, з 2006-го Москва більше не вважає цю організацію терористичною. Та співрозмовник Євген стверджує, що рука Москви активно задіяна і у відверто терористичних утвореннях, проти яких Росія, нібито, веде війну, – "Ісламська держава".

– Чи можна сказати, що Росія, російські спецслужби причетні до створення "ІД"?

– Частково, тут як у ситуації з Парижем, фактично були спільниками в цьому.

Після розколу "Аль-Каїди" за створення "Ісламської держави" взялися колишні офіцери Іракської армії та функціонери партії БААС. Усі вони вчились у Москві.

– Однозначно, і я це знаю точно, в російських спецслужбах була точка зору, що, якщо створиться терористична організація, альтернативна "Аль-Каїді", і яка буде створювати проблеми Сполученим Штатам, як Донбас для України, то це буде непогано, – говорить офіцер ФСБ Євген.

Знання Євгена про те, як працює російська агентура серед ісламських радикалів і серед донбаських бойовиків, – безцінні для України. А ще він точно знає, що не така страшна ФСБ, як її малюють. Поки що дороги назад, на Батьківщину, немає.

"Але це ненадовго. Адже колос стоїть на глиняних ногах", – каже офіцер.

Тепер життя офіцера варто оберігати особливо ретельно, бо реакція Москви на ось такі зізнання – відома. Увесь світ бачив, у яких муках помирав від радіоактивного полонію Олександр Литвиненко – колишній агент ФСБ, який відважився заговорити про таємниці Кремля і Путіна.

Кореспондент ТСН Андрій Цаплієнко

Повʼязані теми:

Наступна публікація