Офіцерів НАТО викрили у використанні нацистської символіки

Двоє чехів під час служби в Афганістані розмістили на своїх шоломах символи дивізії СС. Скандал спалахнув тільки після їх повернення до Праги.

Двоє офіцерів чеського елітного підрозділу, який проходить службу в Афганістані у складі контингенту НАТО, використовували на своїх касках символи різних підрозділів гітлерівської армії.

Про скандал у понеділок повідомила чеська преса з посиланням на джерело поліції Афганістану. За словами поліцейських, військові готові були піти на все, щоб уникнути розголосу.

Виявилося, що лейтенант армії Чехії Ян Чермак, який служив в афганській провінції Логар, розмістив на своєму шоломі емблему дивізії Ваффен-СС Hohenstaufen - букву Н с мечем.

Ще один чеський військовослужбовець, фельдфебель Гінек Матоноха носив на шоломі емблему 36-ї дивізії Ваффен-СС Dirlewanger.

Чермак спробував виправдатися тим, що це був просто жарт. За словами солдата, у підрозділі за ним закріпилося прізвисько "Гонза" (чеське Honza. Ледачий Гонза - персонаж чеських казок), і перша буква в цьому прізвиську - Н. Чим керувався у своєму виборі Матоноха, Чермак пояснити не зміг.

За словами військових з підрозділу Чермака, командир частини, полковник Петро Прочазка, знав про витівку лейтенанта, але зберігав мовчання, оскільки Чермак був його улюбленцем.

Ян Чермак
zpravy.idnes.cz
Ян Чермак після повернення з Афганістану отримує нагороду від міністра оборони Мартіна Бартака
"Він наказав Чермаку спалити сітку для каски лише після того, як один дипломат поскаржився на це в Празі", - зазначив один із солдатів.

Сам Прочазка відмовився коментувати ситуацію, заявивши лише, що самі каски і всі фотографії, на яких вони були зображені, найближчим часом будуть спалені.

Натомість командувач об'єднаними збройними силами Чехії Гінек Бласко був у своїх оцінках категоричний. "Я зараз занадто оскаженілий, щоб детально розповідати вам, що я маю намір зробити у зв'язку з цим інцидентом. Скажу стисло, таким людям в армії не місце", - заявив він.

В п'ятницю, коли скандал ще не спалахнув, Чермак і Матоноха, які повернулися з Афганістану, отримали нагороди з рук міністра оборони Чехії Мартіна Бартака. Після розголосу "особливостей" їхньої екіпіровки Бартак усунув офіцерів з посад та зажадав провести ретельне розслідування.

Читайте також:

Румунський мер разом із сином влаштував дефіле в нацистській формі

На Львівщині оживили дивізію СС "Галичина"

В Естонії пройшов зліт ветеранів Ваффен СС

Солдати НАТО з похмілля вбили 125 мирних афганців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: