Офшорний скандал: в Ісландії міністр рибальства став новим прем'єр-міністром

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він замінив Гюннлейгссона, який оскандалився.

Новий прем'єр-міністр Ісландії приведений до присяги після гучного "офшорного скандалу", пов'язаного з публікацією "панамських документів".

Ним став Сігурпур Інги Йоханнсон, який до цього обіймав посаду міністра рибальства та сільського господарства, повідомляє Російська служба Бі-бі-сі.

Йоханнсон замінив на посаді Сігмюндюра Давида Гюннлейгссона, який подав у відставку після офшорного скандалу.

У так званих "панамських документах" з'явилася інформація про те, що Гюннлейгссон і його дружина є власниками офшорної компанії. Вона не була задекларована, коли він став депутатом.

Пан Гюннлейгссон каже, що продав свої акції дружині і заперечує будь-які порушення. Але його звинувачують у приховуванні мільйонів доларів сімейних активів.

З часу оприлюднення "панамських документів" тиск на пана Гюннлейгссона з вимогою піти у відставку зростав. Цього вимагали тисячі людей, які вийшли на протест біля будівлі парламенту в Рейк'явіку.

У вівторок пан Гюннлейгссон звернувся до президента з проханням розпустити парламент і призначити дострокові вибори, а президент заявив, що потрібно провести переговори з партіями.

5 квітня стало відомо, що Гюннлейгссон йде у відставку. Проте вже 6 квітня повідомлялося, що Гюннлейгссон "на невизначений час" відійшов від виконання своїх обов'язків.

PanamaPapers

Залиште свій коментар

Вибір редакції