Нобелівську премію з літератури отримала німецька письменниця

Вибір найбільш гідного в цій номінації за традицією викликає найбільш гострі суперечки та нарікання на адресу Нобелівських комітетів. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

У Стокгольмі оголосили лауреата Нобелівської премії з літератури за 2009 рік.

Лауреатом головної книжкової премії світу стала німецька письменниця Герта Мюллер, повідомив секретар Нобелівського комітету.

Герта Мюллер народилася 17 серпня 1953 року в Румунії. У 1987 разом з чоловіком, письменником Ріхардом Вагнером, переїхала у ФРН. Виступала з лекціями в багатьох університетах. Живе в Берліні. Автор віршів, прози, есе. Лауреат багатьох літературних премій, як німецьких, так і загальноєвропейських, в тому числі - Дублінської (1998 рік) та премії імені Франца Кафки (1999). Вірші, романи, оповідання й есе Герти Мюллер перекладені на багато європейських мов, а також на китайську та японську.

Нобелівська премія з літератури вручається з 1901 року. Вибір найбільш гідного в цій номінації за традицією викликає найбільш гострі суперечки та нарікання на адресу Нобелівських комітетів, адже за життя цю премію так і не отримали такі автори, як Лев Толстой, Август Стріндберг, Генрік Ібсен.

У цілому за роки Нобелівської премії з літератури були удостоєні 105 письменників, поетів і драматургів. Одинадцять з них - жінки. Серед російських письменників, які отримали Нобелівську премію з літератури - Іван Бунін (1933), Борис Пастернак (1958), Михайло Шолохов (1965), Олександр Солженіцин (1970), Йосип Бродський (1987).

У 2008 році лауреатом премії став французький письменник Жан-Марі Гюстав ле Клезіо, в 2007 році - англійська письменниця Доріс Лессінг.

Читайте також:

Нобелівську премію з хімії отримали американець, британець та ізраїльтянка

Англійська письменниця стала володаркою Букерівської премії-2009

Нобелівську премію з фізики отримали вчені з США

Нобелівську премію з медицини розділили три американці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: