Оголошено лауреатів "альтернативної" Нобелівської премії

Нагорода щороку вручається людям, які доклали багато зусиль для вирішення таких питань як поліпшення екологічної ситуації або боротьба з хворобами і голодом.

Фонд The Right Livelihood Award оголосив лауреатів "альтернативної" Нобелівської премії "За правильний спосіб життя" (Right Livelihood Awards). Нагорода щороку вручається людям, які доклали багато зусиль для вирішення таких питань як поліпшення екологічної ситуації або боротьба з хворобами і голодом. Імена лауреатів вивішені на офіційному сайті премії.

У 2009 році нагороду отримали еколог з Конго Рене Нгонго (Rene Ngongo), активіст боротьби за ядерне роззброєння з Нової Зеландії Елін Вере (Alyn Ware) і австралійська жінка-гінеколог, багато років пропрацювала в Ефіопії, Кетрін Хемлін (Catherine Hamlin). Кожен з лауреатів отримає по 50 тисяч євро. Також було відзначено канадського борця за збереження навколишнього середовища Девіда Сузукі (David Suzuki), проте для нього не передбачено грошової винагороди.

Нгонго був нагороджений за "сміливість у боротьбі з тими, хто знищує тропічні ліси в Конго і створення політичних сил, що допомагають їх зберігати та раціонально використовувати". Вере був удостоєний премії за активну діяльність, спрямовану проти створення ядерної зброї і за його знищення. Він працював радником з ядерного роззброєння при ООН та уряді Нової Зеландії, а також створив об'єднання юристів, які розробляли угоду про заборону ядерної зброї. Хемлін заснувала в Ефіопії гінекологічну клініку, де протягом 50 років безкоштовно надавали допомогу жінкам.

"Альтернативну" нобелівку буде вручено в Стокгольмі в будівлі шведського парламенту четвертого грудня 2009 року, за шість днів до нагородження лауреатів "справжньою" Нобелівської премії.

Премія "За правильний спосіб життя" була заснована в 1980 році шведсько-німецьким журналістом Якобом фон Укскулем (Jakob von Uexkull). Щоб створити призовий фонд, він продав свою колекцію марок. Метою фон Укскуля було нагородження тих, чиї зусилля не враховуються Нобелівською премією.

Зовсім недавно з ідеєю додати додаткові номінації до найпрестижнішої наукової премії виступила група відомих вчених. Вони просили додати номінації в галузі екології та охорони здоров'я, проте Нобелівський комітет відповів на звернення відмовою.

Читайте також:

Нобелівську премію з економіки вперше отримала жінка

Обама віддасть Нобелівську премію на благодійність

Нобелівську премію з літератури отримала німецька письменниця

Нобелівську премію з фізики отримали вчені з США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: