Охоплені вогнем. Культурні пам'ятки, які постраждали від пожеж
  • Кількість переглядів 3814

Які пам'ятки було пошкоджено внаслідок займань.

У понеділок, 15 квітня, сталася пожежа в одній із найвідоміших пам’яток Франції – соборі Паризької Богоматері. Через масштабне займання обвалилися дах і шпиль будівлі, а вогонь знищив велику частину внутрішніх конструкцій.

Пожежники побоювалися обвалу основної конструкції собору. Однак цього не трапилося, а вранці 16 квітня стало відомо про те, що пожежу вдалося повністю загасити.

Попри цей факт, збитки є колосальними,  а на реконструкцію собору, за попередніми оцінками, піде не менше 10 років.

Та собор Паризької Богоматері є далеко не єдиною визначною будівлею, що постраждала від вогню. Внаслідок займань зазнала пошкоджень ще низка культурних пам’яток. Яких саме – читайте у добірці ТСН.ua.

Національний музей Бразилії

Одним з найтрагічніших інцидентів останніх років є пожежа, що трапилася у Національному музеї Бразилії 2 серпня 2018 року.

Вона розпочалася невдовзі після закриття установи, о 19:30, і завдала значної шкоди не лише будівлі музею, а й безцінній колекції експонатів.

Так, відомо, що вогонь знищив близько 20 мільйонів археологічних артефактів та стародавніх предметів побуту. Постраждали також єгипетські та південноамериканські мумії.

"200 років роботи, наукових досліджень та знань втрачено. Сьогодні – найсумніший день для всіх жителів Бразилії", - наголосив президент Бразилії Мішель Темер.

бразилія музей пожежа 2

Собор Іоанна Богослова

Ледве уникнув руйнації й американський собор Іоанна Богослова, що є найбільшим у світі англіканським собором з площею 11 240 м² і розташований у Нью-Йорку. 18 грудня 2001 року у одній з прибудов храму, яка слугувала крамницею, розпочалося займання.

Унаслідок цього у будівлі обвалилася стеля. На сам храм вогонь не перекинувся, проте частина коштовних предметів усередині через дим зазнала ушкоджень, а орган забився сажею. Через це його довелося чистити, а картини та інші коштовності - реставрувати. 

собор святого іоанна
Associated Press

Храм Джоканг

А 17 лютого 2018 року зайнялася одна з найголовніших тибетських святинь – буддистський храм Джоканг, побудований ще у VII столітті. Пожежа розпочалася ввечері на другому поверсі будівлі та швидко перекинулася на стелю храму.

Площа займання становила близько 50 метрів квадратних. Однак, попри масштабність та потужність пожежі, вогонь швидко вдалося локалізувати.

Через це ні низка священних буддистських реліквій, яких у храмі понад 6 тисяч, ні основна споруда не зазнали суттєвих ушкоджень. 

джоканг храм
Getty Images

Захоронення королів Буганди

Ще однією жертвою вогню стала Гробниця Касубі, у якій тривалий час ховали очільників Буганди - традиційного королівства, розташованого в Уганді. 

16 березня 2010 року вона згоріла вщент. Неушкодженими унаслідок пожежі лишилися лише самі могили державників.

Будь-які спроби пожежників врятувати 130-річну пам’ятку ЮНЕСКО виявилися марними через посуху.

"Ми втратили безцінну пам'ятку,  що символізувала те, звідки походить наша культура. Тут поховані наші предки", - наголосив доглядач гробниці Фред Мукаса. Примітно, що руйнування Гробниці трапилося у період загострення відносин між Угандою та Бугандою та призвело до протестів у країні. 

Гробниця касубі
Associated Press

Королівські палати Абомея

Незадовго до того ушкоджень зазнав ще один об’єкт, який належить до переліку світової спадщини, – комплекс Королівських палаців Абомея, до складу якого входять 12 помешкань правителів західноафриканскього королівства Дагомея.

Унаслідок пожежі, що трапилася 21 січня 2019 року, вщент згоріли солом’яні дахи та каркаси шести будівель комплексу. Серед них - два храми та гробниці королів Агонгло та Гезо.

Пошкоджень зазнали також й настінні барельєфи, за допомогою яких стародавній народ фіксував усі важливі події у історії королівства.

Пожежа Нотр-Дам інфографіка
ТСН.ua

Фотогалерея Молитви на колінах за спасіння, плач та страх в очах: Як парижани переживають пожежу в Нотр-дамі (10 фото)

Залиште свій коментар