Охорона Путіна і Мєдвєдєва ходитиме у "шкірянках" в стилі НКВС

Федеральна служба охорони Росії оголосила про конкурс на пошиття 120 шкірняих курток на кшталт тих, які у 30-ті роки носили члени НКВС.

Федеральна служба охорони Росії (ФСО), яка охороняє президента РФ Дмитра Мєдвєдєва та прем’єра Володимира Путіна, оголосила конкурс на пошиття 120 шкіряних демісезонних курток і плащів чорного кольору, призначених для вищих офіцерів відомства.

Як йдеться у заявці, вартість виготовлення 60 курток і такої ж кількості плащів не повинна перевищувати 2 940 000 рублів.

Пропонуючи ознайомитися з зображенням моделей верхнього одягу, сайт, на якому було зроблене замовлення, відзначає, що шкірянки схожі на ті, які в 30-і роки минулого століття носили співробітники Народного комісаріату внутрішніх справ (НКВС).

Щоб блогери могли переконатися в цьому, автор повідомлення опублікував посилання на шкіряний плащ-реглан, пошитий у 1935 році, придбати який пропонує магазин військового антикваріату.

Блогери, водночас, встигли прокоментувати це. Один з них з іронією написав у коментарях до повідомлення, що "ймовірно, наступною покупкою ФСО буде "партія чорних воронок і маузерів".

Відзначимо, що шкірянка була культовим предметом нового радянського часу, нерозривно пов'язаного з образом чекіста і комісара.

З історії відомо, що перші шкіряні куртки і плащі були зшиті не для співробітників НКВС. Велику партію такого одягу виготовили ще до революції, в роки Першої світової війни, для знов організованого авіаційного батальйону.

Тоді уніформа так і не була затребувана. Представники радянської влади, виявивши шкірянки на складі в перші роки революції, роздали їх чекістам і комісарам. Пізніше подібного роду одяг почали шити на фабриках спеціально для співробітників наркомату.

Держзакупівлі офіційних відомств регулярно викликають шквал обурених і саркастичних зауважень блогерів. Так, у середині травня адміністрація президента і уряду Дагестану розмістила на сайті держзакупівель замовлення на придбання 100 наручних срібних годинників.

Початкова ціна контракту складає 2 215 000 рублів. Годинники глава Дагестану планує дарувати почесним гостям республіки або іншим шановним людям. Щедрість дагестанського лідера за рахунок платників податків викликала критику блогерів.

Читайте також:

Мєдвєдєв і Путін стали обличчям модного бренду (фото)

Стало відомо, хто з чиновників живе на держдачах Конча-Заспи та Пуща-Водиці

ЗМІ з’ясували, в яких квартирах мешкають Янукович і Азаров

У новому коміксі супер-Путін і "нанолюдина" Мєдвєдєв борються із зомбі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: