Охоронці влаштовували оргії в посольстві США в Кабулі

Пірядчики Пентагону, працівники ArmorGroup, влаштовували оргії в Афганістані, знімали їх на відео і розміщали в інтернеті.

Співробітники і керівники багатонаціональної компанії ArmorGroup опинилися в центрі скандалу.

Нечесні вибори, виступи талібів, американська громадськість все більш скептично відноситься до війни в Афганістані. Обамі не вистачало лише "Хазяїна Мечетів".

Таку назву одержав скандал, пов'язаний з насильницькими діями американських приватних охоронців. У центрі скандалу багатонаціональна компанія ArmorGroup, що уклала з Пентагоном договір на забезпечення безпеки посольства США в Кабулі.

Співробітники фірми, в проміжках між виконанням службових обов'язків, організовували оргії, вечірки з річками алкоголю, п'янки, що закінчувалися тим, що "Рембо" мочилися на підлеглих. Приниження, переслідування, жорстокі ритуали. ArmorGroup тепер ризикує перетворитися для адміністрації Обами в те, чим стала для Буша горезвісна Blackwater.

Про порушення дисципліни і статуту повідомили самі співробітники компанію. Щонайменше, 15 службовців з 150 найманців дали свідчення незалежної неурядової організації Project on Government Oversight. Співробітники компанії говорили про сексуальних лиходіїв, про тих, хто не підкоряється ніяких правилам, інші повідомляли про загрози і залякування відносно тих, хто відмовлявся брати участь у вечірках і піддаватися приниженням з боку начальників.

Всі звинувачення задокументовані: є фото- і відеоматеріали. Деякі відеофільми, зняті самими учасниками оргій на мобільні телефони, опинилися в інтернеті. Все відбувалося на базі Camp Sullivan, в декількох кілометрах від американського посольства.

Порушення допускалися і в плані умов роботи. Деякі співробітники чергували по 14 годин, від утомленості і недосипу вони просто непритомніли під час несення служби. Існують і проблеми комунікації і зв'язку. Деякі афганські співробітники не говорять англійською і не розуміють наказів начальників.

Як з'ясувалося, керівництво ArmorGroup знало про всі ці порушення, але не карало винних. Два керівники добровільно пішли у відставку, але тут же були прийняті на роботу в інші приватні охоронні компанії.

Держдепартамент заявив, що йдеться про дуже серйозні звинувачення, і оголосив про намір провести розслідування. На розслідуванні наполягає і сенатор Клер Маккаськілл, голова комітету із спостереження за військовими підрядами. Вона також виступила з різкою критикою на адресу зовнішньополітичного відомства. Відомо, що в ході неодноразових перевірок діяльності ArmorGroup виявлялися численні серйозні недоліки, проте, влітку 2008 року Держдепартамент відновив контракт з цією компанією.

Все це відбувалося при адміністрації Буша, але тепер скандал ставить Обаму перед дуже делікатною проблемою. Він висвічує подвійний і суперечливий світ "приватної війни", коли Пентагон передає приватним компаніям цілі сектори своїх обов'язків. В даний час в Афганістані чисельність приватних охоронців складає 60% від всієї чисельності американців в уніформі.

В Іраку та Афганістані знаходяться 282 тисячі співробітників приватних компаній. Цей бізнес в останні п'ять років досяг обороту в 106 млрд доларів. І вже замаже такими скандалами, як вбивство 17 мирних іракців командою "Рембо" з компанії Blackwater, пише автор статті.

Читайте також:

Глава Пентагону несподівано прилетів в Афганістан (відео)

Вагітна міністр оборони полетіла в Афганістан

В Афганістані обстріляли президентський палац

В Афганістані дозволили морити голодом дружин за відмову від сексу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: