Окруашвілі дає поштовх перевиборам?

Російський експерт вважає, що заяви Окруашвілі можуть призвести до дострокових виборів президента чи парламенту Грузії.

Ряд гучних заяв екс-глави Міноборони Грузії Іраклія Окруашвілі на адресу грузинського керівництва свідчить про слабкість влади і може призвести до дострокових виборів президента країни, вважає перший зампред комітету Держдуми РФ по СНД Сергій Антуф'єв.

"Ситуація, що складається в Грузії, багато в чому спровокована цими заявами і подальшим арештом Окруашвілі, може призвести до дострокових як парламентських, так і президентських виборів," - сказав парламентарій в інтерв'ю РІА Новости.

Колишній глава Міноборони Грузії 25 вересня обвинуватив президента Саакашвілі в лобіюванні інтересів своєї сім'ї при здійсненні крупних фінансових операцій, підготовці вторгнення до Південної Осетії, в розробці плану розколу Грузинської православної церкви, а також у намірі ліквідовувати бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі.

Через два дні Окруашвілі затримали в офісі створеного ним опозиційного руху. Екс-міністру пред'явили звинувачення по чотирьох статтях Кримінального кодексу Грузії: здирство, відмивання грошей, зловживання службовими повноваженнями і службова халатність.

Зампред комітету Держдуми з СНД не виключає, що під час цих можливих дострокових виборів Саакашвілі може втратити пост глави держави.

Антуф'єв підкреслив, що багато в чому це може бути протестне голосування, і в результаті до влади може прийти політик, ім'я якого невідоме широкій публіці. За словами експерта, дострокові вибори можуть пройти вже навесні наступного року.

Експерт також вважає, що сам Окруашвілі навряд зможе стати наступним главою держави або очолити революційний рух у країні, оскільки, по-перше, є "незрілим політиком", а по-друге, "надто зарекомендував себе... у найближчому оточенні Саакашвілі".

Оцінюючи перспективи Михайла Саакашвілі, Антуф'єв відзначив, що у нього немає сильної команди, а у самої влади "немає єдиного кулака".

Антуф'єв також вважає, що зміна влади в Грузії може відбутися ще й тому, що грузинське суспільство хоче бачити при владі нову людину, "якій могло би повірити".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: