Ольмерт опинився між двох вогнів

Права партія в Ізраїлі погрожує залишити правлячу коаліцію, якщо Егуд Ольмерт піде на поступки палестинцям в Аннаполісі.

Напередодні форуму в Аннаполісі (США), від якого очікують відновлення палестино-ізраїльського мирного діалогу, духовний лідер ультрарелігійної партії ШАС Овадія Йосеф погрозив перейти в опозицію до Ольмерта, якщо той погодиться на розділ Єрусалима з палестинцями.

"Єрусалим вище за всі політичні міркування. Ми не потуратимемо поступкам у цьому питанні. Той, хто поступиться контролем бодай над передмістями, дозволить ХАМАС проникнути в серце Єрусалима", - наводить газета "Едіот Ахронот" слова голови партії ШАС, міністра промисловості й торгівлі Елі Ішая.

Палестинці претендують щонайменше на східну частину Єрусалима, зайняту Ізраїлем під час війни 1967 року. Офіційно Ізраїль вважає Єрусалим своєю єдиною й неподільною столицею, але останнім часом в оточенні Ольмерта почали лунати голоси на користь відмови від східних околиць міста з переважно арабським населенням.

Проти обговорення на нинішньому етапі проблеми Єрусалима й долі палестинських біженців, що претендують на повернення до сучасного Ізраїлю, виступає й російськомовна партія "Наш дом Израиль".

"Неодноразово було заявлено, що, якщо в Аннаполісе тільки зайде мова про ці речі, "НДИ" розгляне питання про вихід з коаліції", - сказала агенції "РИА Новости" Софія Васильєва, радник голови партії й міністра стратегічного планування Авігдора Лібермана. 

"Наш дом Израиль", за її словами, взагалі заперечує проти відновлення мирних переговорів з палестинцями доти, доки не буде нейтралізовано радикальні угрупування, що, на їхню думку, загрожують безпеці Ізраїлю.

"Ліберман вважає, що зараз із палестинцями можна вести переговори, по-перше, про економічну взаємодію та, по-друге, про безпеку Ізраїлю", - сказала співрозмовниця агенції.

Серйозніші питання, на думку партії, з головою Палестинської національної адміністрації Махмудом Аббасом обговорювати немає сенсу через відсутність у нього реальної влади на палестинських територіях.

"Серйозні питання не можуть розв'язуватися бодай із тієї простої причини, що Аббас нікого не представляє. Неможливо вважати партнером у переговорах людину, в якої немає влади в секторі Газа, а в Іудеї й Самарії (Західний берег річки Іордан) він тримається на ізраїльській зброї", - процитувала Васильєва слова Лібермана.

Уряд Ольмерта спирається на підтримку п'яти фракцій Кнесета, до складу яких входять 78 із 120 депутатів. Без 23 мандатів "НДИ" та ШАС прем'єр-міністр залишається без парламентської більшості, а це, якщо не компенсувати втрати за рахунок лівих або секторальних партій, дає шанс правій опозиції право на скликання дострокових виборів.

Біля Стіни Плачу зібралися численні прихильники правої опозиції, щоби протестувати проти переговорів із палестинцями.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: