Ольмерт подякував євреям за розвал СРСР

Під час святкування річниці початку боротьби євреїв за повернення до Ізраїлю, прем'єр-міністр цієї країни виступив з промовою.

Увечері 5 грудня в Єрусалимі відбулася святкова церемонія, присвячена 40-річчю початку боротьби за репатріацію євреїв з СРСР до Ізраїлю, повідомляє The Jerusalem Post.

У заході взяв участь прем'єр-міністр Ізраїлю Ехуд Ольмерт, чиї батьки свого часу теж емігрували з радянської держави.

Виступаючи перед ветеранами руху і колишніми "відмовниками", Ольмерт заявив, що репатріанти, які добилися права на виїзд, внесли вагомий внесок в розвал СРСР. Крім того, помітив прем'єр, радянські євреї значно змінили і сам Ізраїль, зробивши країну багатшою, різноманітнішою і більш успішною.

"Ніщо не може гарантувати існування і силу Ізраїлю більше, ніж імміграція", - уклав прем'єр, призвавши продовжувати роботу з повернення російськомовних євреїв на історичну батьківщину.

За даними єврейського агентства "Сохнут", яке займається питаннями імміграції, в даний час за межами Ізраїлю проживають близько двох мільйонів російськомовних євреїв і членів їх сімей, що володіють правом на репатріацію. З них 800 тисяч живуть в країнах СНД, 700 тисяч - в США, 200 тисяч - в Німеччині, 50 тисяч - в Канаді і 50 тисяч - в Австралії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: