Омари та дорогі вина за держкошт: у Франції міністр подав у відставку після скандалу з розкішними вечерями

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Де Рюжі заявив, що став жертвою "лінчування ЗМІ".

Колишній глава Національних зборів Франції та міністр екології Франсуа Де Рюжі подав у відставку після того, як опинився в центрі скандалу через розкішні вечері.

Про це повідомляє LeMonde.

Зазначимо, скандал розгорівся після оприлюднення розслідування порталу Mediapart. У ньому йшлося, що від 2017 до 2018 року Де Рюжі разом зі своєю дружиною Северин організовував розкішні вечері для своїх друзів в резиденції глави Нацзборів – і все за державний кошт.

Ці зустрічі політик назвав "неформальними вечерями з представниками громадянського суспільства" і запевняв, що вони "необхідні для виконання його обов'язків".

Як зазначалося, дружина політика організовувала вечері і складала списки запрошених. Северин працює журналісткою видання Gala, тож знайомств у сферах мистецтва, мас-медіа та фінансів їй вистачає. І саме ці люди часто були гостями на вечерях міністра, заявили розслідувачі.

Їм вдалося підтвердити, що в резиденції тоді ще голови Національної асамблеї пройшло щонайменше десять заходів із 10-30 гостями.

На вечерю подавали гігантських омарів та вина з погребів Національних зборів – це одна з найбагатших винних колекцій Франції. Вартість однієї пляшки вина становила від 100 до 550 євро.

Де Рюжі заявив, що став жертвою "лінчування ЗМІ". Політик збирається позиватися до порталу Mediapart. Він пояснив, що йде з посади міністра, аби зосередити всі сили на своєму захисті.

Нагадаємо, у квітня в Брунеї вступили у дію закони, що передбачають смертну кару за гомосексуальні та позашлюбні зв’язки –  на винних у цих злочинах чекає побиття камінням до смерті. Очільник країни, султан Хассанал Болкіах, у публічному зверненні до громадськості повідомив, що прагне, "щоб ісламські вчення у країні міцнішали та ставали усе помітнішими з кожним днем". Проте критики зазначають, що мотиви 72-річного очільника Брунею є зовсім іншими, і він міг запровадити антигомосексуальні закони лише для того, щоб відволікти увагу від своєї репутації плейбоя та марнотратника. Детальніше про це - у матеріалі ТСН.ua.

Залиште свій коментар

Вибір редакції