Онука Індіри Ганді звільнили з-під варти для участі у виборах

Варуна Ганді, якого арештували по звинуваченню у розпалюванні релігійної ворожнечі, відпустили під заставу. До 24 квітня в нього ще є можливість взяти участь у виборах. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Арештований по звинуваченню у розпалюванні релігійної і міжнаціональної ненависті Варун Ганді випущений під заставу на два тижні для участі в парламентських виборах. Онук колишнього прем'єр-міністра Індіри Ганді є кандидатом від націоналістичної опозиційної партії "Бхаратія Джаната" (Партія індійського народу) в штаті Уттар-Прадеш.

Веховний суд зобов'язав його утримуватися від "провокаційних висловлювань" під час перебування на волі. Вибори до парламенту Індії вже почалися, проте оскільки проходять вони у декілька етапів, у Варуна Ганді є можливість подати документи для реєстрації як кандидата. Крайній термін для цього - 24 квітня.

Варун Ганді був затриманий 29 березня. Підставою для звинувачення стали аудіозаписи його виступів на передвиборних мітингах, під час яких прозвучали екстремістські націоналістичні вислови, зокрема, обіцянка "перерізати горлянки всім мусульманам" після перемоги на виборах.

Офіційні звинувачення були пред'явлені Ганді 30 березня. Згідно закону про національну безпеку, попереднє слідство по справі може продовжуватися до одного року. На цей час арештований може бути позбавлений права звільнення під заставу.

Скандал почався після того, як записи виступів Варуна Ганді були трансльовані по телебаченню. Сам Ганді всі звинувачення на свою адресу відкидає і заявляє, що записи сфальсифіковані. Його арешт спровокував акції протесту, які супроводжувалися масовими безладами і зіткненнями з поліцією.

Свою політичну кар'єру Варун Ганді почав в найбільшій в країні партії Індійський національний конгрес (ІНК), в яку раніше традиційно входили члени клану Ганді. Проте в 2004 році він змінив політичні погляди на націоналістичні та перейшов у "Бхаратія Джаната Парті".

Як повідомлялося, 16 квітня, з початком виборів в Індії, бойовики забороненої Компартії Індії (маоїсти) здійснили серію атак на виборчі дільниці й представників правоохоронних органів, задіяних в забезпеченні безпеки голосування. Загинули шестеро людей.

Читайте також:

Голова Мавританської хунту пішов у відставку, щоб приймати участь у виборах

ЦВК Молдови перерахувала голоси і підтвердила перемогу комуністів

На парламентських виборах в Індії маоїсти напали на виборчі дільниці

У Будапешті тривають акції протесту проти нового прем’єра

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: